07/10/2009

Seria dysków zewnętrznych WD MY BOOK ELITE z e-etykietą

Firma WD zaprezentowała nową serię dysków zewnętrznych – My Book Elite z konfigurowalnym wyświetlaczem, nazwanym przez producenta  e-etykietą.

Dane na elektronicznej etykiecie są wyraźnie czytelne  nawet, gdy dysk jest odłączony, dzięki czemu jednym rzutem oka można  zidentyfikować zawartość dysku i uzyskać informację o wolnej przestrzeni. Nowe, zewnętrzne dyski WD My Book Elite  archiwizują pliki w sposób ciągły i automatyczny, wykorzystując oprogramowanie WD SmartWare™ oraz umożliwiają sprzętowe szyfrowanie danych  kluczem 256-bitowym. Seria WD My Book Elite  oferuje 3 pojemności: 1 TB, 1.5 TB oraz 2 TB.

MyBookElite

E-etykieta (wyświetlacz) umieszczona jest na grzbiecie dysku. Za pomocą załączonego oprogramowania WD SmartWare   użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć e-etykiety i zarządzać ich treścią, w zależności od potrzeb. E-etykieta informuje także o ilości dostępnego miejsca na dysku oraz o zabezpieczeniu hasłem dostępu do zawartości urządzenia.  Zastosowana w e-etykiecie technologia  papieru elektronicznego, odczytuje zapis cyfrowy jak „tradycyjny” druk, dzięki czemu informacje na wyświetlaczu są widoczne nawet, gdy dysk jest odłączony, a dane mogą być dowolnie zmieniane.

MyBookElite

Zgodnie z badaniami firmy Parks Associates, szerokopasmowe łącze w przeciętnym gospodarstwie domowym w USA aktualnie przesyła ponad 120 GB cyfrowej treści, a w 2013 roku przewiduje się jej wzrost do 1 TB. Wielu użytkowników przechowuje swoje pliki na kilku różnych dyskach zewnętrznych, co może doprowadzić do trudności z zapamiętaniem, jakie oraz czyje dane znajdują się na dyskach. Podczas prac nad rozwojem produktu, inżynierowie WD obserwowali różne sposoby na doraźne rozwiązanie problemów z identyfikacją treści zapisanych na dyskach;  od odręcznych notatek, do drukowanych naklejek samoprzylepnych. W wyniku tych badań powstał inteligentny wyświetlacz w formie e-etykiety,  jako eleganckie i praktycznie rozwiązanie identyfikujące dysk i jego zawartość.

MyBookEliteNowe dyski My Book Elite są wyposażone w  oprogramowanie WD SmartWare. Proces archiwizacji rozpoczyna się automatycznie podczas pierwszego podłączenia dysku WD My Book Elite, w prosty i intuicyjny sposób. Graficzny interfejs programu WD SmartWare na bieżąco, w czasie rzeczywistym  ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej. Po wykonaniu przez dysk pierwszej operacji backupu, pliki użytkowników są archiwizowane automatycznie przy ich każdorazowej modyfikacji lub tworzeniu nowych.

Dyski My Book Elite umożliwiają zabezpieczenie danych wybranym przez użytkownika hasłem – kombinacją klucza  w skali 256-bitowego szyfrowania sprzętowego, który koduje dane  przed ich zapisem na dysku. To rozwiązanie jest zazwyczaj spotykane w dużo droższych systemach pamięci, gdzie szyfrowanie odgrywa rolę wirtualnej kłódki, która zabezpiecza dostęp do  danych.

Nowe dyski zewnętrzne My Book Elite  są dostępne w pojemnościach: 1 TB, 1.5 TB i 2 TB. Dyski My Book Elite   znajdują się w ofercie wybranych dystrybutorów i reselerów (m.in. Komputronik, Vobis i Yamo) w cenach od 620 PLN do 1380 PLN w zależności od pojemności. Seria My Book Elite jest objęta 3-letnią gwarancją.