18/12/2014

Skarpety wciąż hitem świątecznym na Allegro (infografika)

Jak pokazuje analiza serwisu Allegro granice czasowe, w których robimy świąteczne zakupy znacznie się rozszerzyły. Wprawdzie boom sprzedażowy przypada mniej więcej na tydzień przed Wigilią, to świąteczny ruch na Allegro jest mocno widoczny już od płowy listopada i utrzymuje się nawet do 21 grudnia.

Sprzedający w coraz większym stopniu oferują niezawodną 24 godziną dostawę, często bezpłatną co powoduje, że wysoka dynamika sprzedaży utrzymuje się prawie do Wigilii. W tym czasie liczba wystawionych ofert wzrasta nawet o 25% rok do roku, a liczba odwiedzających Allegro użytkowników jest wyższa o 20% niż zazwyczaj. Serwis spodziewa się dwucyfrowego wzrostu obrotu.

Co kupujemy? Polacy niezmiennie od lat stawiają na sprawdzone prezenty i kupują klocki, lalki, drobne AGD, perfumy, książki, bieliznę, kosmetyki, gry. Z pewnością część osób zostanie obdarowanych także elektroniką, poza telefonami i tabletami w tym roku mogą to być smartwatch`e marki Samsung lub Sony albo kamera sportowa marki GoPro lub Tracer. W kosmetykach ogromną popularnością cieszą się lakiery hybrydowe, choć to może być również związane z przygotowaniami na Sylwestra. I nieśmiertelne skarpety, których sprzedało się na tę chwilę już o 30% więcej niż w poprzednim roku w okresie przedświątecznym. Niesłabnąca popularność skarpet najprawdopodobniej wynika z faktu, że możemy je kupić np. w świątecznych czy norweskich wzorach, więc taki prezent nie musi być już banalny i nudny.

Skarpety wciąż hitem świątecznym na Allegro (infografika)

(RED/Allegro)

Udostępnij ten artykuł...