10/01/2010

Słuchawka Plantronics zdobywcą nagrody CES Innovations 2010 Design and Engineering Award

Bezprzewodowa słuchawka Savi Office firmy Plantronics została uznana za najlepszy zestaw słuchawkowy przez jury CES Innovations 2010 Design and Engineering Awards. Produkty, biorące udział w tym konkursie wyłaniane są przez kapitułę niezależnych projektantów, inżynierów i przedstawicieli mediów, która nagradza niezwykły design i projekt techniczny produktów.

Plantronics Savi Office

Plantronics Savi Office to wielofunkcyjny, bezprzewodowy zestaw nagłowny wykorzystywany do pracy w środowisku Unified Communications. Pozwala wykonywać połączenia zarówno z telefonu stacjonarnego jak i telefonii VoIP. Współpracuje z aplikacjami smartphone’ów oraz popularnych dostawców np. Google Talk i Skype.

Dodatkowo, oprócz podstawowej opcji dowolnego przełączania rozmów między telefonem i komputerem, Savi Office posiada zaawansowany system kontrolowania połączeń, umożliwiający zawieszanie, wyciszanie lub łączenie rozmów z komputera i telefonu biorących w ten sposób udział we wspólnej telekonferencji. System działa z najpopularniejszymi odtwarzaczami multimedialnymi, tak, że użytkownicy słuchając muzyki lub oglądając prezentacje czy filmy video, jednocześnie usłyszą dzwonek połączenia przychodzącego.

Plantronics Savi Office

Urządzenie wykorzystuje technologię DECT 6.0 na częstotliwości przeznaczonej do połączeń głosowych, dzięki czemu działa w obszarze nawet do 115 metrów od bazy. Savi Office posiada system adaptacji mocy zasilania, nadając z mniejszą mocą i zużywając mniej energii z akumulatora, gdy słuchawka jest blisko bazy.

Sugerowana cena słuchawek Savi Office to 1399 zł netto.