05/08/2009

Stacja robocza HP Z800 z procesorami NVIDIA Tesla

NVIDIA zapowiedziała, iż najmocniejsza i najbardziej rozbudowywalna stacja robocza HP – HP Z800 wyposażana jest w aż do dwóch procesorów graficznych NVIDIA Tesla, i staje się kolejną kluczową oznaką wzrostu zapotrzebowania na obliczenia wysokiej wydajności.

HPZ800

Ze stacji roboczych HP korzystają przede wszystkim przedsiębiorstwa w celu przyspieszenia pracy w takich dziedzinach jak badania naukowe, wzornictwo przemysłowe, animacje 3D czy wreszcie badania sejsmologiczne. Mogą one w pełni wykorzystać korzyści oferowane przez procesor graficzny Tesla i zmierzyć się z wymagającymi obliczeniami przy użyciu standardowych rozwiązań.

Oparte na potężnej równoległej architekturze NVIDIA CUDA™ , procesory graficzne Tesla podbijają rynek obliczeń wysokiej wydajności dzięki zapewnieniu najwyższej możliwej wydajności na wielu płaszczyznach.

W dynamice molekularnej, AMBER, kod badań publicznych z ponad 60.000 użytkowników, został napisany tak aby wykorzystać potężną równoległą architekturę CUDA, a co za tym idzie zapewnić ponad 50-krotne przyspieszenie wydajności. Efektem tego jest szybsza analiza wyników badań naukowych. W finansach, Numerix and CompatibL zapowiedziały wsparcie przez CUDA aplikacji Counterparty Risk wchodzącej w skład rozwiązania analitycznego wykorzystywanego przez 375 instytucji finansowych. Aplikacja ta pracuje 18 razy szybciej dzięki obliczaniu skomplikowanych modeli cenowych przy użyciu procesorów graficznych NVIDIA.