11/08/2009

Szybka informacja na komórkę

Wszyscy, którzy potrzebują pilnej informacji i nie mają dostępu do internetu, lub nie potrafią jej odnaleźć, mogą liczyć na szybką pomoc przez sms. W ciągu kilku minut prosto na telefon komórkowy przychodzi odpowiedź na pytanie gdzie jest bankomat albo o której przyjedzie autobus. Wystarczy wysłać pytanie na numer 71321.

Serwis Ciao! działa w oparciu o sms, gdyż założeniem jego twórców jest zapewnienie dostępności przez całą dobę z dowolnego miejsca. O potrzebie takiej usługi świadczy liczba 1170 pytań, która trafiła do Ciao! w ciągu dwóch tygodni od uruchomienia serwisu.

Odpowiedzi wyszukują ludzie nazywani pilotami Ciao!. Nie jest to automat odpowiadający, ale ludzie, którzy starają się znaleźć jak najdokładniejszą odpowiedź na zadane pytanie. Kiedy trzeba podrzucą dobry dowcip, sprawdzą prognozę pogody dla wybranego miasta, wynik meczu, który właśnie trwa, informację jaki jest najciekawszy film w kinach czy sugestie gdzie warto wybrać się na randkę dzisiaj wieczorem.

Korzystający z serwisu zadają również pytania filozoficzne lub po prostu nawiązują kontakt z pilotami. Tak anonimowa forma pozwala na zadawanie pytań, których niektórzy zadawać się wstydzą.

Ze wszystkimi pytaniami i odpowiedziami można zapoznać się na stronie www.ciao71321.pl.