17/11/2010

Toshiba Libretto W100 – nowy wymiar pracy mobilnej

W polskich sklepach pojawiły się dwuekranowe laptopy z systemem Windows 7 sygnowane marką Toshiba. Modele z serii Libretto W100-106 i 107 w sprzedaży dostępne są w cenie 4 399 zł brutto.  

Libretto W100 waży około 800 gramów i jest jednym z najlżejszych komputerów PC. Laptop posiada procesor Intel Pentium U5400, wbudowany dysk SSD o pojemności 62GB, do 2GB pamięci RAM, USB 2.0, WLAN, Bluetooth oraz moduł sieci bezprzewodowej.

Czytnik kart Micro SD o pojemności do 32 GB zapewnia płynny strumień przenoszenia zdjęć i muzyki. Ponadto urządzenie ma wbudowaną kamerę, zainstalowany system Windows 7 Home Premium i co najważniejsze dwa 7-calowe interaktywne ekrany LCD, które rewolucjonizują możliwości pracy mobilnej.

Dzięki dotykowym ekranom można łatwo zarządzać danymi, rozszerzać obraz z górnego ekranu na oba tak, by mieć większy widok całości. W zależności od potrzeb dolny ekran może służyć jako pełnowymiarowa klawiatura. Po obróceniu urządzenia o 90 stopni Libretto W100 może być wykorzystywane jako czytnik e-booków. Intuicyjny interfejs umożliwia łatwe przeciąganie palcem dokumentów, czy ikon z jednego ekranu na drugi. Laptop posiada jedynie 4 przyciski. Jest wyjątkowo mały i lekki, dlatego świetnie sprawdza się w podróży, a wrzucony do damskiej torebki pozostawia jeszcze sporo miejsca na inne drobiazgi.

Obudowa laptopa pokryta jest zmatowioną powłoką zabezpieczającą przed zarysowaniem i odciskami palców. Pokrywa wyświetlacza wykończona jest w kolorze metalicznej czerni, a wewnątrz urządzenia dominuje błyszcząca czerń. W Polsce laptopy Libretto W100-106 objęte będą dwuletnią gwarancją, natomiast modele Libretto W100-107 mają trzy lata gwarancji.