20/07/2009

Vivitek H9080FD nagrodzony za innowacyjność i design

Międzynarodowa organizacja iF – International Forum Design przyznała najnowszemu projektorowi  Vivitek H9080FD, tegoroczną nagrodę „2009 Computex Taipei Design and Innovation Award”. Nagroda jest uznaniem  technologicznej innowacyjności i najwyższej jakości wzornictwa tego unikalnego, pierwszego na świecie, projektora full HD wykorzystującego technologię diod elektroluminescencyjnych LED. 

Vivitek H9080FD otrzymał tę prestiżową nagrodę w kategorii wyświetlaczy optoelektronicznych i cyfrowego sprzętu Audio/Video. Już w sierpniu br. nagrodzony projektor dostępny będzie na polskim rynku w sieci partnerów handlowych firmy ViDiS – polskiego dystrybutora produktów Vivitek.

vivitek_h9080fd

Nagrodzony przez iF – International Forum projektor Vivitek H9080FD jest nie tylko pierwszym na świecie projektorem tej klasy – o rozdzielczości 1920×1080 – wykorzystującym jako źródło światła diody elektroluminescencyjne LED  ale jednocześnie urządzeniem bardzo przyjaznym środowisku. Dzięki wyeliminowaniu tradycyjnego źródła światła projektor ma tzw. carbon footprint (ślad węglowy) o 30% niższy niż podobnej klasy tradycyjne projektory. Oznacza to, że w czasie produkcji i eksploatacji tego projektora emisja wszystkich, uznawanych za szkodliwe dla środowiska, gazów i substancji jest o jedna trzecią mniejsza niż w przypadku projektorów wykorzystujących tradycyjne żarówki.

Vivitek H9080FDŻywotność diod LED określana jest jako 20.000 godzin pracy, co w praktyce oznacza, że nie będą one wymienione w trakcie całego „życia” projektora – niemal 5 i pół roku pracy przy codziennej eksploatacji przez 10 godzin. Oznacza to także mniejsze koszty utylizacji zużytych komponentów. Zamknięty układ optyczny projektora powoduje mniej odpadów w postaci zużytych filtrów.  Dodatkowo, w produkcji projektora wykorzystywane są komponenty zgodne z dyrektywą RoHS, co oznacza m.in. eliminację ołowiu z lutu używanego do montażu elementów elektronicznych oraz ze szkła, z którego wykonane są obiektywy. Papier i tektura wykorzystywana w opakowaniach i instrukcjach obsługi produkowane są z makulatury.

Innowacyjność nagrodzonego rozwiązania polega na całkowitym wyeliminowaniu tradycyjnej lampy projekcyjnej i zastąpieniu jej trzema diodami LED, współpracującymi z układem wyświetlania obrazu DMD firmy Texas Instruments. Dotychczas żadnej firmie nie udało się uzyskać tak dużego strumienia światła z diod LED by zapewnić jasność 800 ANSI lumenów, niezbędną do budowy tej klasy projektora do kina domowego. Dodatkowo, eliminacja tradycyjnej lampy projekcyjnej umożliwiła pozbycie się tzw. efektu tęczy, osiągnięcie kontrastu  100.000:1 i zwiększenie przestrzeni kolorów (gamut).

Udostępnij ten artykuł...

Systemy zarządzania nieruchomościami

Systemy zarządzania nieruchomościami. Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy i inne podmioty z branży, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, są zobowiązani do zapewnienia kompleksowej opieki nad obiektem i zagwarantowania jego prawidłowego funkcjonowania. Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...