20/07/2009

Vivitek H9080FD nagrodzony za innowacyjność i design

Międzynarodowa organizacja iF – International Forum Design przyznała najnowszemu projektorowi  Vivitek H9080FD, tegoroczną nagrodę „2009 Computex Taipei Design and Innovation Award”. Nagroda jest uznaniem  technologicznej innowacyjności i najwyższej jakości wzornictwa tego unikalnego, pierwszego na świecie, projektora full HD wykorzystującego technologię diod elektroluminescencyjnych LED. 

Vivitek H9080FD otrzymał tę prestiżową nagrodę w kategorii wyświetlaczy optoelektronicznych i cyfrowego sprzętu Audio/Video. Już w sierpniu br. nagrodzony projektor dostępny będzie na polskim rynku w sieci partnerów handlowych firmy ViDiS – polskiego dystrybutora produktów Vivitek.

vivitek_h9080fd

Nagrodzony przez iF – International Forum projektor Vivitek H9080FD jest nie tylko pierwszym na świecie projektorem tej klasy – o rozdzielczości 1920×1080 – wykorzystującym jako źródło światła diody elektroluminescencyjne LED  ale jednocześnie urządzeniem bardzo przyjaznym środowisku. Dzięki wyeliminowaniu tradycyjnego źródła światła projektor ma tzw. carbon footprint (ślad węglowy) o 30% niższy niż podobnej klasy tradycyjne projektory. Oznacza to, że w czasie produkcji i eksploatacji tego projektora emisja wszystkich, uznawanych za szkodliwe dla środowiska, gazów i substancji jest o jedna trzecią mniejsza niż w przypadku projektorów wykorzystujących tradycyjne żarówki.

Vivitek H9080FDŻywotność diod LED określana jest jako 20.000 godzin pracy, co w praktyce oznacza, że nie będą one wymienione w trakcie całego „życia” projektora – niemal 5 i pół roku pracy przy codziennej eksploatacji przez 10 godzin. Oznacza to także mniejsze koszty utylizacji zużytych komponentów. Zamknięty układ optyczny projektora powoduje mniej odpadów w postaci zużytych filtrów.  Dodatkowo, w produkcji projektora wykorzystywane są komponenty zgodne z dyrektywą RoHS, co oznacza m.in. eliminację ołowiu z lutu używanego do montażu elementów elektronicznych oraz ze szkła, z którego wykonane są obiektywy. Papier i tektura wykorzystywana w opakowaniach i instrukcjach obsługi produkowane są z makulatury.

Innowacyjność nagrodzonego rozwiązania polega na całkowitym wyeliminowaniu tradycyjnej lampy projekcyjnej i zastąpieniu jej trzema diodami LED, współpracującymi z układem wyświetlania obrazu DMD firmy Texas Instruments. Dotychczas żadnej firmie nie udało się uzyskać tak dużego strumienia światła z diod LED by zapewnić jasność 800 ANSI lumenów, niezbędną do budowy tej klasy projektora do kina domowego. Dodatkowo, eliminacja tradycyjnej lampy projekcyjnej umożliwiła pozbycie się tzw. efektu tęczy, osiągnięcie kontrastu  100.000:1 i zwiększenie przestrzeni kolorów (gamut).

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   ViDiS: Nowa era prezentacji - Anoto PenPresenter

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...