27/10/2014

W Internetowykantor.pl sypnęło nowymi walutami

O 16 nowych walut powiększył swoją ofertę Internetowykantor.pl. Od teraz w pierwszym polskim e-kantorze można wymieniać nie tylko euro, franki, funty i dolary, ale także takie waluty jak korona czeska, rubel rosyjski, korona norweska czy dolar kanadyjski.

Dzięki poszerzeniu oferty walut, Polacy mieszkający za granicą mogą na korzystnych warunkach wymieniać pieniądze i przesyłać je do kraju, np. do rodziny. Z oferty z pewnością skorzystają także firmy, które posiadają konta w zagranicznych bankachwyjaśnia Łukasz Olek, członek zarządu Currency One SA, operatora serwisu Internetowykantor.pl.

Najpopularniejszymi walutami, które wymieniają Polacy, są euro i dolary amerykańskie. Około 60% transakcji w Internetowykantor.pl realizowanych jest w euro, a 24% w dolarach. Nowe waluty z pewnością nie pobiją popularnością tych najchętniej kupowanych, ale jak podkreśla Łukasz Olek – pytania o nie ze strony klientów były liczne. – Wiele pytań mieliśmy o ruble rosyjskie, koronę czeską oraz dolary kanadyjskie. Często o możliwość wymiany mniej popularnych walut pytali również rodacy pracujący za granicą, szczególnie w Skandynawiidodaje Łukasz Olek.

W Internetowykantor.pl sypnęło nowymi walutami

W portfelu nowych walut znalazły się: korona czeska, norweska, szwedzka i duńska, lew bułgarski, rubel rosyjski, lej rumuński, kuna chorwacka, lira turecka, dolar kanadyjski, peso meksykańskie, dolar singapurski, dolar hongkoński, dolar australijski, dolar nowozelandzki i rand południowoafrykański. Konta w tych walutach można założyć m.in. w Deutsche Banku, Nordea Bank i BNP Paribas.

W 2013 r. za pośrednictwem Internetowykantor.pl Polacy wymienili walutę na kwotę 3,2 mld zł. Ten rok przyniesie jeszcze większą wartość przewalutowań. Szacuje się, że w 2014 r. mogą one wrosnąć nawet o 40%. Potwierdza to rekordowa liczba wymian w minione wakacje.

(RED)

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Emporia wprowadza telefony komórkowe zaprojektowane dla seniorów

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...