23/10/2015

W Krakowie rusza AGHacks – największy studencki maraton programistyczny w Polsce

Dzisiaj w Krakowie rusza AGHacks, największy w Polsce studencki hackathon – maraton programistyczny. W ciągu 48 godzin, ponad 500 programistów i grafików z całego świata będzie projektować programy, o jakich zawsze marzyli. Najlepsze projekty mają szansę już w ten weekend pozyskać sponsorów na realizację.

Wśród uczestników krakowskiego hackathonu znajdą się studenci z Polski, Meksyku czy Stanów Zjednoczonych. Do profesjonalistów dołączą osoby, które stawiają dopiero pierwsze kroki w programowaniu i projektowaniu. Przez trzy dni i dwie noce, bez przerw, w czteroosobowych zespołach będą pracować nad realizacją własnych projektów. Uczestników będą wspierać mentorzy z wiodących firm technologicznych.

W Krakowie rusza AGHacks - największy studencki maraton programistyczny w Polsce

Wydarzenie, organizowane przez studentów AGH przy współpracy z Fundacją Studentów i Absolwentów AGH  ACADEMICA, jest częścią start #krk up – tygodniowej imprezy mającej na celu promocję nowych technologii i startupów w Krakowie. Inicjatywa jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Krakowa oraz lokalnego środowiska startupowego.

Jak przyznają organizatorzy wydarzenia, najważniejsze są chęć tworzenia, otwartość na testowanie różnych rozwiązań i współpracę z innymi ludźmi, zaangażowanie oraz zapał do pracy. Nawet osoby, które nie mają swojego zespołu lub nie są jeszcze profesjonalni w swojej pracy, znajdą tu miejsce dla siebie.

Chcemy przedstawić – głownie studentom, szerszą perspektywę działania, pokazać, w jakich kierunkach mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasjemówi Tomek Krzyszkowski, jeden z organizatorów AGHacksChcemy motywować do działania, zachęcać do otwierania własnych biznesów, wskazywać, jak mogą zrealizować pomysł na startup.

Połączenie elementu rywalizacji ze wsparciem mentorów ma przynieść rezultat w postaci ponad 100 ciekawych projektów. Część z pomysłodawców już w ten weekend będzie miało okazje pozyskać inwestorów lub znaleźć pracę przy realizacji innych projektów. W niedzielę, spośród wszystkich drużyn, zostaną wyłonione 3 zespoły z najlepszymi projektami.

AGHacks odbędzie się w Starej Zajezdni w Krakowie (ul. Św. Wawrzyńca 12). Impreza potrwa do niedzieli.

(RED)