31/03/2011

WD: My Book Live – zwiększona pojemność dysku do 3 TB

Popularny sieciowy dysk WD My Book Live jest teraz dostępny także w wersji o pojemności 3 TB. My Book Live pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie przechowywać, zarządzać, dzielić się oraz przesyłać strumieniowo cyfrowe dane zarówno w domu, jak i  poza nim. Dysk ten umożliwia dostęp do  zapisanych na nim plików z dowolnego miejsca na świecie, gdziekolwiek można podłączyć komputer do Internetu.

Dysk sieciowy My Book Live 3 TB (dostępny również w wersjach 1 i 2 TB) zapewnia szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Wbudowany serwer multimediów umożliwia strumieniowe przesyłanie plików zgromadzonych na dowolnym komputerze w domowej (albo biurowej) sieci na duży ekran telewizora z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą także odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i wideo w  iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach  iPhone, iPod touch,  iPad oraz telefonach z Androidem  (dzięki aplikacji WD Photos).

Użytkownicy tworzą obecnie olbrzymie biblioteki ze zdjęciami i filmami HD. Potrzebują więc dysków o dużej pojemności, do których będą mieli łatwy dostęp i które zabezpieczą zapisaną tam cyfrową zawartość. Chcą też mieć możliwość przesłania strumieniowo nie tylko  tych zdjęć i filmów na duży ekran telewizora ale także muzyki do zestawów stereofonicznych aby móc korzystać bez ograniczeń ze swojej olbrzymiej kolekcji.

Domowy dysk sieciowy My Book Live jest objęty 3-letnią gwarancją  i będzie go można kupić już w maju.
Sugerowana cena za wersję 3 TB wynosi 1099 PLN.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Lenovo ThinkPad Edge w Komputronik

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...