18/02/2010

Wersje Vapor-X i Toxic karty graficznej Sapphire HD5850

SAPPHIRE przedstawia dwie nowe karty graficzne oparte o chipset Radeon HD 5850 – Vapor-X i TOXIC. Obie karty graficzne bazują na niereferencyjnym PCB zaprojektowanym przez firmę SAPPHIRE.

Wersja TOXIC jest przeznaczona dla graczy i entuzjastów, którzy chcą posiadać bardzo szybką kartę prosto z pudełka. Natomiast wersja Vapor-X z pewnością trafi w gusta osób ceniących ciszę i niskie temperatury karty graficznej, którym nie zależy na podniesionych zegarach.

Obie nowe karty SAPPHIRE posiadają po 1440 procesorów strumieniowych i 72 jednostki teksturujące wyprodukowane w procesie technologicznym 40 nm. Wyposażone są w 1GB szybkiej pamięci GDDR5 i chłodzenie Vapor-X oraz obsługują najnowsze biblioteki Microsoft DirectX 11.

Zamontowany na obu nowych kartach SAPPHIRE system chłodzenia parą Vapor-X pozwala na obniżenie temperatury pracy nawet o 15°C i wydzielanego hałasu o 10 dB w stosunku do chłodzenia referencyjnego. Dzięki temu było możliwe osiągnięcie wyższych zegarów przy zachowaniu tej samej stabilności działania.

SAPPHIRE HD 5850 TOXIC został podkręcony do poziomu 765 MHz dla rdzenia i 1125 MHz dla pamięci GDDR5. Wersja HD 5850 Vapor-X również została podkręcona i pracuje z częstotliwością 735 MHz na rdzeniu i 1050 MHz na pamięciach.

Obie karty zostały wyposażone w wyjścia DVI, HDMI i DisplayPort, dzięki czemu, posiadając trzy monitory, można je połączyć w trybie Eyefinity w jeden wirtualny o maksymalnej rozdzielczości 7680×1600. Ponadto ATI umożliwiło w najnowszych sterownikach Catalyst (10.2) korzystanie z Eyefinity w trybie CrossFire. Olbrzymia wydajność dwóch (lub więcej) kart SAPPHIRE HD 5850 powoduje, że nie trzeba wybierać pomiędzy wydajnością a możliwością gry lub pracy na trzech monitorach jednocześnie, nawet w przypadku bardzo wymagających pod względem obliczeniowym gier lub aplikacji.

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5850 TOXIC wynosi 1225 zł brutto, a SAPPHIRE HD 5850 Vapor-X – 1149 zł brutto. Obie karty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

ModelSAPPHIRE HD 5850 TOXICSAPPHIRE HD 5850 Vapor-X
Procesor graficznyATI Radeon HD 5850ATI Radeon HD 5850
Zegar procesora graficznego (MHz)765 MHz735 MHz
Zegar pamięci (MHz)1125 MHz1050 MHz
Pamięć1 GB GDDR51 GB GDDR5
System chłodzeniaDwuslotowy system Vapor-X
MagistralaPCI Express x16, wersja 2.0
Wyjścia2 x DVI, HDMI i Display Port2 x DVI, HDMI i Display Port
Dodatki– Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami- Adapter DVI-VGA

– 2 x przejściówka do zasilania

– Oprogramowanie ArcSoft SimHD IM

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Nowa seria zasilaczy od Cooler Master - Silent Pro Hybrid

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...