23/10/2009

Windows 7 i gry? NVIDIA uspokaja – będzie świetnie!

Premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 7 ma przynieść  przełom w dziedzinie rozgrywki na komputerach PC. Połączenie procesorów graficznych NVIDIA i Windows 7 pozwoli osiągnąć w grach nowy poziom realizmu.

„Postępy w dziedzinie przetwarzania równoległego, fizyki oraz stereoskopowego obrazu 3D zwiększyły znaczenie GPU”, powiedział Mike Angiulo, szef działu planowania Windows w Microsoft Corp.  „Postępy te, w połączeniu z Windows 7, DirectX 11 i DirectCompute zmienią w nadchodzących latach obraz rozgrywki na pecetach”.

Komputery z systemem Windows 7 wyposażone w procesory graficzne NVIDIA GeForce zawierają technologie, które zaoferują nowy poziom wrażeń odczuwanych podczas grania:
NVLogo•    NVIDIA 3D Vision zmienia świat 2D we w pełni trójwymiarowe, wciągające doświadczenie 3D. Postacie i obiekty wydają się mieć rzeczywistą głębię i dosłownie wyskakują z ekranu.
•    NVIDIA PhysX zmienia statyczne środowisko w dynamiczny, żyjący świat. Ściany mogą być burzone w realistyczny sposób, szkło tłuczone, drzewa wyginają się na wietrze, zaś płynąca woda zyskuje objętość i moc.
•    NVIDIA SLI pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości i płynności obrazu dzięki połączeniu wielu procesorów graficznych GeForce w jednym komputerze. Technologia SLI w systemie Windows 7 jest średnio o 15% szybsza niż w poprzednich wersjach systemu Windows.
•    Microsoft DirectCompute, nowy interfejs programowania aplikacji (API) dla obliczeń na GPU, pozwoli twórcom oprogramowania zaprezentować nowe efekty wizualne, w mniejszym stopniu wpływające na wydajność. Wśród zastosowań znajdują się m.in. post-processing obrazu , efekty cieniowania i oświetlenia oraz sztuczna inteligencja.
•    Microsoft DirectX 11, API Direct3D nowej generacji, pozwoli twórcom gier na wykorzystanie zaprezentowanej ostatnio architektury Fermi oraz tworzenie zaawansowanych efektów wizualnych w grach, których premiery nastąpią w 2010 roku.

windows7„Wbrew z plotkom, z których wynikać by miało coś przeciwnego, badania pokazują, że rynek rozgrywki na komputerach PC nadal szybko rośnie, zaś firma NVIDIA jest w awangardzie tego trendu”, powiedział Jon Peddie, główny analityk w firmie Jon Peddie Research. „Doskonała grafika, stereoskopowe 3D oraz zaawansowana fizyka to funkcje, które wyróżniają rozgrywkę z procesorami NVIDIA GeForce od wrażeń oferowanych przez konsole do gier oraz inne komponenty komputera PC”.

Klienci dysponujący już systemem Windows 7 i procesorami graficznymi GeForce mogą pobrać nowe sterowniki z certyfikatem WHQL i obsługą DirectCompute ze strony www.nvidia.pl/drivers.

Przeczytaj także:   Nowe bezpłatne aplikacje na Windows 7

www.nvidia.pl/windows7

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...