Woolet zebrał na Kickstarterze 280 000 dolarów

Woolet – inteligentny portfel pomysłu trzech Polaków – w niecały miesiąc zebrał ponad 280 000 dolarów w największym serwisie crowdfundingowym świata: Kickstarter.com. Dotychczas wsparcie zadeklarowało ponad 2200 osób, a zakładaną kwotę 15 000 dolarów wpłacono w niecałe 2 dni. Tym samym Woolet stał się jednym z najbardziej popularnych polskich projektów crowdfundingowych w historii.

W trakcie trwania kampanii na Kickstarterze zostały odblokowane kolejne etapy ewolucji Wooleta (ang. stretch goals). W efekcie twórcy zaoferują wsparcie dla systemu Windows Phone, zegarków Apple Watch i Pebble, ładowanie indukcyjne oraz Woolety w wersji XL, Vege (z ekologicznej skóry) i wodoodpornej (z materiału Goretex). Do zakończenia kampanii pozostały niespełna 3 dni. Pierwsze egzemplarze trafią do wspierających już w maju br.

Woolet zebrał 280 000 dolarów na Kickstarterze

Woolet powstał z wysokogatunkowych skór cielęcych pochodzących od polskich hodowców bydła. Wszystkie Woolety będą robione ręcznie przez polskich kaletników z wieloletnim doświadczeniem w branży. Portfel wyróżnia się niezwykle smukłymi kształtami (zaledwie 125 x 87 mm i niecałe 10 mm grubości).

Mimo iż Woolet jest niezwykle cienki, zachowano wysoką funkcjonalność charakterystyczną dla nowoczesnych portfeli. Do dyspozycji użytkownika są 4 kieszonki na karty kredytowe, 1 większa kieszeń na inne dokumenty, przegródka na banknoty oraz specjalna, ukryta kieszonka, w której można trzymać zarówno bilon, jak i cenniejsze przedmioty.

We wnętrzu Wooleta ukryto najnowszy moduł Bluetooth 4.0. Sygnał emitowany przez sparowany z aplikacją portfel jest odbierany na smartfonie lub tablecie użytkownika. Dedykowana aplikacja włączy się, gdy właściciel oddali się od portfela na odległość od 6 do 25 metrów. Oprócz powiadamiania głosowego o zgubie aplikacja pozwala na jej zlokalizowanie oraz posiada funkcję wywoływania dźwiękiem. Również znajomi zapominalskiego mogą pomóc w szukaniu zgubionego portfela dzięki funkcji crowd detection.

(RED)

Autor/Redaktor publikacji

Marcin Majerek
Marcin Majerek