29/08/2016

Wystartował turystyczny Uber

Jarosław Kuźniar to postać doskonale znana telewidzom w Polsce. Dziennikarz jest też zapalonym podróżnikiem i jak mało kto potrafi swoją pasje przekuć w finansowy sukces. Teraz poszedł krok dalej, stworzył turystycznego Ubera.

Serwis GoForGuide, bo o nim mowa, to platforma internetowa umożliwiająca kojarzenie turystów i przewodników w jednym miejscu. Oczywiście przewodnicy nie muszą być licencjonowanymi przewodnikami – tak jak kierowcy w Uberze nie muszą być zawodowymi taksówkarzami -, co nie znaczy, że są gorsi! Twórcy serwisu stawiają na ludzi z pasją, takich, które swoje miasto znają, kochają i o którym potrafią ciekawie opowiadać i po nim oprowadzać. Z kolei zwykli użytkownicy, którzy szukają przewodnika, mogą wybrać takiego, który im najbardziej odpowiada.

GoForGuide film

GoForGuide to takie skrzyżowanie Ubera i Airbnb, globalnej platformy do kojarzenia ze sobą turystów i właścicieli mieszkań na wynajem. Dla przewodników serwis Kuźniara to potencjalne źródło zarobku i promocji usług, a dla turystów, możliwość większego wyboru. Płatności za usługi można dokonywać tylko kartą kredytową – tak jak w Uberze, co jest dla turystów bardzo komfortowe i bezpieczne (gdyby okazało się, że przewodnik „nawali”, serwis zwraca klientowi opłatę).

GoForGuide

Serwis na razie działa w Krakowie, a baza przewodników jest stosunkowo skromna. Ale plany twórcy sięgają znacznie dalej. Niedługo mają być dodane kolejne miasta, nie tylko w Polsce!

www.goforguide.com

(RED)