03/11/2010

Yamaha świętuje 10 – lecie PianoCraftów

W 2000 roku firma Yamaha wprowadziła na rynek, przeznaczoną dla miłośników dobrego brzmienia, nową generację kompaktowych systemów stereo PianoCraft. Dziesięć lat później Yamaha świętuje rocznicę z nowym PianoCraft MCR-550 chcąc udowodnić zarazem, iż krystalicznie czysty dźwięk, możne również pochodzić z kompaktowych systemów niezależnie od źródła (CD, radio, nośniki USB lub iPod).

Na początku nowego tysiąclecia, systemy PianoCraft ustanowiły nowy trend. Na przekór wielu dostępnym tanim mikrokomponentom, Yamaha stworzyła niezajmujące dużo miejsca w pomieszczeniu, eleganckie systemy, które gwarantują miłośnikom doskonałego brzmienia najwyższą jakość dźwięku.


W projektowaniu systemów PianoCraft, inżynierowie z firmy Yamaha wykorzystali całą dotychczasową wiedzę, zdobytą podczas produkcji wysokiej klasy komponentów hi-fi. Dlatego też, struktura systemu PianoCraft przypomina wiele uznanych, tradycyjnych systemów stereo Yamahy: Najlepsza jakość dźwięku osiągnięta została poprzez konfigurację dyskretnego wzmocnienia oraz analogowy wzmacniacz. Natomiast wysokiej jakości materiały obejmują zarówno korpus, jak i elementy wpływające na dźwięk: doskonałe przetworniki C / A Burr Brown przekazujące sygnał do wysokiej jakości zacisków głośnikowych z połączeniem śrubowym.


Rocznicowy model PianoCraft MCR-550, składa się z odtwarzacza CD – CRX 550 i 2-drożnych głośników z systemem Bass Reflex – NS-BP200, oferując wysoką jakość odtwarzania pomimo swoich niewielkich, kompaktowych rozmiarów.

MCR-550 oferuje możliwość odtwarzania muzyki z wielu źródeł. Poza wbudowanym radiem FM, do dyspozycji zostaje odtwarzacz CD, który nie tylko odtwarza klasyczne płyty CD, ale także pliki muzyczne MP3 lub WMA. Stacja dokująca dla iPoda została umieszczona na panelu górnym. Urządzenia Appla mogą być obsługiwane za pomocą własnego panelu sterowania lub za pośrednictwem pilota, dołączonego do MCR-550. Aby uzyskać najlepszą możliwą jakość dźwięku z odtwarzaczy Appla, odtwarzacz CRX 550 nie używa przetworników C/A iPoda, ale przetwarza cyfrowe dane w odtwarzaczu (korzystając z jego przetworników C/A), co – w przeciwieństwie do tradycyjnej transmisji – zapobiega szumom i zniekształceniom.

Umieszczone obok stacji dokującej do iPod gniazdo USB, może być bezpośrednio podłączone do systemu w celu odtwarzania plików audio. Ponadto, 3,5 mm gniazdo jack i klasyczne wejście cinch, zostały usytuowane na tylnym panelu MCR-550, aby można było podłączyć jeszcze więcej źródeł (np. przenośny odtwarzacz typu mp3). Dodatkowo, w celu poprawy jakości dźwięku skompresowanych formatów muzycznych, takich jak MP3 lub WMA, CRX-550 wyposażony został w Compressed Music Enhancer firmy Yamaha.

Analogowy wzmacniacz odtwarzacza CRX 550 oferuje moc 2 x 32 W (6 ohm), która jest idealna dla potężnej mocy i dynamiki głośników będących częścią zestawu PianoCraft. Niewielka 2-drożna obudowa głośników z bass reflex sprawia, że sygnał ze wzmacniacza analogowego „tętni życiem” i jest bogaty w szczegóły. Przy projektowaniu głośników, Yamaha zapożyczyła wiele pomysłów z wysokiej klasy serii Soavo. Zwiększenie głębokości głośników oraz solidny korpus sprawia, że odtwarzanie niskich częstotliwości zostało znacznie poprawione. Absorbujące drgania nóżki głośników sprawiają, że jakikolwiek ruch głośników nie jest przekazywany do mebli. Dodatkowo, jeżeli chcemy rozszerzyć zakres niskich częstotliwości, wystarczy podłączyć do MCR-550 poprzez oddzielne wyjście, aktywny subwoofer.

Przeczytaj także:   Denon ujawnia F107 – nowy mini system stereo

Cena bruttoYamaha MCR-550: 1 899.00 zł.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...