30/11/2009

Z kin do gabinetów lekarskich

Lekarze oraz przyszli rodzice z ogromną dokładnością śledzą rozwój prenatalny dziecka, dzięki USG w 3D z wykorzystaniem okularów NVIDIA 3D Vision

NVIDIA i Siemens Healthcare przedstawiły dziś nowatorską technologię trójwymiarowego USG, pozwalającą rodzicom oczekującym dziecka oraz pracownikom służby zdrowia na przestrzenną obserwację płodu z najwyższymi szczegółami przy użyciu okularów 3D.

Korzystając z technologii, która ma swoje korzenie w realistycznych filmach 3D, oprogramowanie Siemens fourSight ™ Workplace sterujące wyświetlaniem obrazów USG wykorzystuje technologię stereoskopowych okularów NVIDIA ® 3D Vision ™ oraz najwyższej klasy rozwiązanie graficzne NVIDIA ® Quadro ® FX do tworzenia zachwycających zdjęć nienarodzonego dziecka w 3D/4D.

Zdjęcia kliniczne uzyskane z systemu USG S2000 Acuson są następnie przetwarzane z użyciem stworzonej przez Siemens technologii Amnioscopic Rendering, która generuje fotorealistyczne przestrzenne zdjęcia płodu. Podczas gdy konwencjonalne technologie przestrzennego USG wykorzystują dwuwymiarowe monitory do analizy obrazów 3D, technologia NVIDIA 3D Vision umożliwia generowanie obrazów 3D w rzeczywistym trójwymiarze, co istotnie poprawia ogólną jakość ultrasonografii.

– Technologia ta przenosi wizualizacje USG w 3D/4D na wyższy poziom –  stwierdziła Barbara Del Prince, główny dyrektor działu rozwiązań dla położnictwa i ginekologii w firmie Siemens. – Nasz program fourSight Workplace, w połączeniu z profesjonalną grafiką NVIDIA Quadro i technologią 3D Vision daje rodzicom i lekarzom zachwycające możliwości, które przekładają się także na praktyczne korzyści medyczne.

Poprawa jakości obrazu może dostarczyć lekarzom dodatkowych informacji, pomagać w komunikacji między lekarzem a pacjentem oraz lepiej zaplanować leczenie lub zabieg chirurgiczny.

Rozwiązanie to było przedstawione podczas dorocznego spotkania Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, gdzie prezentowane są najbardziej zaawansowane rozwiązania naukowe, edukacyjne i technologiczne w dziedzinie radiologii i obrazowania medycznego. Oprogramowanie Siemens fourSight Workplace, zarządzające klinicznymi obrazami i wideo w 3D/4D, znacznie przyspieszające pracę na oddziałach, korzysta ze stacji roboczej Dell Precision T5500. Jej najważniejsze elementy to: profesjonalna karta NVIDIA Quadro FX 3800, monitor 22-calowy Samsung 2233RZ przystosowany do pracy z 3D Vision oraz okulary NVIDIA 3D Vision, pozwala to pacjentom i ich lekarzom oglądać niezwykłe, trójwymiarowe sonogramy w prawdziwym 3D.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   NVIDIA SLI licencjonowana dla platform INTEL Core i7 i Core i5

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...