18/05/2011

Z tabletów i smartfonów na HDTV

Western Digital przedstawił najnowszą wersję aplikacji do przeglądania zdjęć – WD Photos. Nowe wydanie programu pozwala m.in. na łatwe przesyłanie danych pomiędzy centrum multimedialnym WD TV Live Hub a tabletami i smartfonami Apple oraz urządzeniami pracującymi pod kontrolą Androida.  

Użytkownicy mogą robić zdjęcia i kręcić filmy przy pomocy swoich przenośnych urządzeń opartych na systemie iOS lub Android i przesyłać je – poprzez WD Photos i WD TV Live Hub – bezpośrednio na ekran telewizora. Jest to idealne rozwiązanie dla osób dużo podróżujących, które chcą pozostać w kontakcie z rodziną i w prosty sposób dzielić się z  nią swoimi wrażeniami i przygodami. To także świetna propozycja dla studentów i członków rodziny rozsianych na całym świecie – dzięki  WD Photos mogą błyskawicznie przesłać bliskim multimedia dokumentujące ważne momenty w ich życiu.

Dodatkowo, aplikacja ta pozwala na wygodny, zdalny dostęp do plików zgromadzonych na wbudowanym dysku odtwarzacza WD TV Live Hub lub sieciowym dysku zewnętrznym MyBook Live – z dowolnego miejsca na świecie (przez Internet). Zapewnia to dostęp do tysięcy zdjęć bez konieczności zapisywania ich w pamięci urządzenia mobilnego, a jednocześnie pozwala  innym osobom (których urządzenia są podłączone do domowej sieci), na korzystanie z tych samych plików. Co więcej,  gdy przenośne urządzenie zostanie zagubione lub skradzione, pliki zapisane na dyskach sieciowych sa nadal bezpieczne w domu.

Cechy aplikacji do przeglądania zdjęć WD Photos:

–    Funkcja pinch-to-zoom do przybliżania i oddalania wyświetlanych zdjęć;
–    Możliwość natychmiastowego umieszczania zdjęć na Facebooku;
–    Tworzenie pokazów zdjęć z „przejściami” do tworzenia cyfrowych dzieł sztuki;
–    Dostęp do poprzednio wyświetlonych zdjęć w trybie offline;
–    Wyświetlanie zdjęć po kolei albo filtrowanie po katalogu lub albumie;
–    Wyszukiwanie po nazwie pliku, katalogu lub dacie;
–    Wysyłanie drogą e-mailową zdjęć znajomym;
–    Przypisanie zdjęcia do kontaktu;
–    Przeglądanie zdjęć na iPadach i tabletach z Androidem;
–    Udostępnienie 4 urządzeniom (smartfonom lub tabletom) dostępu do WD TV Live Hub.

Przeglądarkę zdjęć WD Photos można pobrać bezpłatnie z Android Market albo Apple iTunes AppStore. Jest kompatybilna z urządzeniami Apple iPhone, iPad oraz iPod touch, a także z popularnymi smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida. Zdjęcia są automatycznie optymalizowane do wielkości ekranu urządzeń przenośnych. Przeglądarka zdjęć WD Photos jest także kompatybilna z wiodącymi tabletami z Androidem.

Przeczytaj także:   Następna generacja WD My Passport dla komputerów Mac

Aby skorzystać z aplikacji wymagane jest posiadanie centrum multimedialnego WD TV Live Hub oraz zarejestrowanie do darmowej usługi zdalnego dostępu WD. Urządzenia pracujące pod kontrolą Androida muszą mieć system operacyjny w wersji 2.1 lub wyższy a urządzenia Apple (iPhone oraz iPod Touch) – iOS 3.1 lub późniejszy.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...