Większość z nas chroni swoje komputery przed złośliwym oprogramowaniem. Nie wszyscy pamiętają jednak, że zagrożone są również urządzenia mobilne. One także powinny zostać zabezpieczone.
– Dynamiczny rozwój rynku urządzeń mobilnych przyciąga hakerów. Nic dziwnego, że na działanie niebezpiecznych programów coraz częściej narażone są również nasze smartfony, laptopy i tablety. Na baczności powinni mieć się przede wszystkim miłośnicy Androida: aż 99% złośliwego oprogramowania powstającego na platformy mobilne przeznaczonych jest właśnie na ten system operacyjny – mówi Gaweł Mikołajczyk z Cisco Systems Poland.
Jak się zatem chronić? Przede wszystkim należy nie pobierać niczego z nieznanych źródeł i uważać, żeby przy odwiedzaniu którejś ze stron nie zainstalować żadnej aplikacji przez przypadek. Na szczęście urządzenia mobilne, podobnie jak komputery, możemy do pewnego stopnia zabezpieczyć także programami ochronnymi.
– Ochrona pochodzi z głowy, a nie z technologii – zaznacza ekspert. Technologia się oczywiście przydaje – lepiej mieć program antywirusowy, niż go nie mieć – ale ważniejsze jest to, w jaki sposób ze swojego komputera korzystamy, co pobieramy i na jakie strony internetowe wchodzimy.
(RED/Infowire)
Autor/Redaktor publikacji
Ostatnie publikacje
e-Biznes04/03/2025Marzą o własnym biznesie, ale brak wiary w siebie powstrzymuje je
Polecamy27/02/2025Jaki będzie 2025 rok na polskim rynku nieruchomości komercyjnych?
Technologia27/02/2025Były pracownik jako cyberzagrożenie?
Art. Sponsorowany20/02/2025Krok po kroku: Jak wdrożyć terminal płatniczy w swojej firmie?