Zalane drogi na Targeo.pl

Serwis mapowy Targeo.pl wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad opublikował mapę utrudnień na odcinkach dróg dotkniętych powodzią.

Aby ułatwić kierowcom planowanie podróży serwis Targeo.pl we współpracy z GDDKiA na bieżąco aktualizuje interaktywną mapę utrudnień. Pracownicy terenowi GDDKiA są wyposażeni w urządzenia mobilne połączone on-line z centralną bazą danych o utrudnieniach.  Dzięki temu, informacja wprowadzana przez pracownika w terenie, praktycznie natychmiast pojawia się na mapie internetowej. Równocześnie na mapie pojawiają się też dodatkowe informacje napływające z oddziałów GDDKiA i serwisu Radia Kierowców Polskiego Radia.

Mapa utrudnień powodziowych korzysta również z systemów AutoMapa i Targeo Traffic analizujących na bieżąco sygnały GPS z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów. Na tej podstawie wykrywane są nieprzejezdne odcinki, które w informacjach o ruchu drogowym na mapie Targeo są oznaczone kolorem szarym.

Informacje o bieżących utrudnieniach na drogach można znaleźć na stronie http://mapa.targeo.pl. Punkty utrudnień (takie jak ograniczenia prędkości, czy zamknięte drogi) zostały oznaczone na mapie wraz z dokładnymi danymi opisującymi charakter zdarzenia oraz przewidywany czas usunięcia skutków.

Autor/Redaktor publikacji

A.K.