26/07/2010

Zamień swój Stary Telefon na gotówkę i chroń środowisko

Każdego dnia na całym świecie kupowanych jest kilkadziesiąt  tysięcy nowych telefonów. Tylko w Polsce w czwartym kwartale 2009 roku liczba aktywnych kart SIM osiągnęła niemalże 45 mln. Co dzieje się z telefonami, których już nikt nie używa?

Trendy na rynku nowoczesnych telefonów komórkowych wykazują wydłużenie cyklu życia tych urządzeń. Użytkownicy często decydują o zakupie nowego telefonu, mimo że ten, z którego korzystają jest jeszcze działający i może służyć komuś innemu przez wiele lat. Ekologiczna świadomość popłaca. W zależności od tego, w jakim stanie jest nasz sprzęt, możemy zdecydować się na poddanie go procesowi recyklingu bądź odsprzedanie firmie, która wprowadzi urządzenie do ponownego użytku. Greenfone – właściciel serwisu StaryTelefon.pl, jest  firmą, która zaczęła świadczyć tego typu usługi w Polsce. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą sprzedać działający, jak również uszkodzony aparat telefoniczny. Istnieje także możliwość przekazania firmie zupełnie zużytych urządzeń, które poddane zostaną recyklingowi.

Jak wygląda proces sprzedaży telefonu? Proces odsprzedania niepotrzebnego telefonu jest niezwykle szybki i zamyka się w trzech prostych krokach.


Chcąc sprzedać telefon, klient wycenia go na stronie StaryTelefon.pl i jeśli jest zainteresowany zakończeniem transakcji, postępuje według kroków opisanych na stronie – a więc: logowanie, przesłanie  telefonu do StaryTelefon.pl i oczekiwanie na zapłatę. Klient na żadnym etapie nie ponosi kosztów.

StaryTelefon.pl dba, by proces redystrybucji i recyklingu odkupowanych telefonów był przyjazny środowisku i w żaden sposób mu nie zagrażał. Firma działa w oparciu o zapisy „Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym” z dnia 29 lipca 2005.

„Popierając ideę ochrony środowiska oraz proces recyklingu dajemy „drugie życie” tysiącom używanych telefonów. Wszystkie  przetestowane, naprawione  i działające urządzenia wprowadzane są ponownie do obiegu i mogą posłużyć swoim nowym właścicielom przez długie lata. Pozyskane w ten sposób, tanie telefony są doskonałą propozycją dla najbiedniejszych regionów świata” – mówi Bronisław Domitrz, Prezes Zarządu Spółki Greenfone.

Telefony, których ze względu na ich wiek lub stopień uszkodzeń nie da się ponownie wykorzystać,  poddawane są recyklingowi zgodnie z zasadami ochrony środowiska i odpowiednimi normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej.

Odsprzedając niepotrzebny telefon, za pośrednictwem serwisu StaryTelefon.pl, można również wesprzeć jedną z kilkunastu  Organizacji Pożytku Publicznego objętych programem współpracy. Każdy z klientów może przekazać część lub całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży swojego telefonu, wspomagając tym samym projekty prowadzone przez Fundacje
i Stowarzyszenia.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Premiera Mio Moov S600

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...