10/11/2023

Zbliża się Women in IT Day 2023

30 praktycznych warsztatów, 15 sesji mentoringowych, 8 eksperckich debatach oraz motywujące power speeche od liderów polskiej i europejskiej branży technologicznej – tak zapowiada się Women in IT Day 2023. Tegoroczna konferencja, odbędzie się 15 listopada w pełni online i bezpłatnie, umożliwiając uczestnictwo z każdego zakątka Europy (womeninitday.com).

W programie znajdą się tematy takie jak: sztuczna inteligencja, kompetencje na rynku pracy, platformy technologiczne oraz nowe podejście do przywództwa. To już 5. edycja wydarzenia, które stało się symbolem transformacji i rozwoju w sektorze technologicznym. Wydarzenie stanowi inspirację dla kobiet z Europy, Ukrainy i Polski, demonstrując, że możliwe jest dokonanie życiowej zmiany i wejście w świat IT bez względu na wiek czy początkowy poziom umiejętności.

Women in IT Day 2023

Obecnie stajemy przed wyzwaniami globalnymi, które wymagają od nas nieszablonowego myślenia i innowacyjnych podejść. Technologie, stojące na przecięciu nauki i codziennego życia, oferują bezprecedensowe możliwości przekształcenia naszych społeczności, miejsc pracy oraz interakcji z otaczającym nas środowiskiem. W naszej rozmowie szczegółowo przyjrzymy się, w jaki sposób aktualne tendencje technologiczne oraz globalne wydarzenia wzajemnie na siebie oddziałują, wpływając na kształtowanie naszej przyszłościkomentuje Martyna Mrozek, Head of Product Design Cshark, European Women’s Association

Zbliża się Women in IT Day 2023

Pod hasłem „Technologia zmienia świat na naszych oczach – bądź częścią tego przełomu!”, wydarzenie zgromadzi ponad 100 wybitnych ekspertów z europejskiej sceny IT, w tym uznanych liderów takich jak Raisa Ghazi, znana międzynarodowa mówczyni i ekspertka w dziedzinie przywództwa kobiet, oraz Aiga Irmeja, Executive director at Latvian IT Cluster/European Digital Innovation Hub. Wraz z innymi inspirującymi prelegentkami, takimi jak Florina Onetiu, CEO of Xclusiverse i European Women’s Association, oraz Magda Dziewguć, Poland Country Director w Google Cloud, podzielą się one swoimi doświadczeniami i wizją kariery w świecie IT.

Power speeches ekspertów podczas „Women in IT Day 2023”

Na Women in IT Day 2023, uczestniczki będą miały okazję wysłuchać inspirujących power speeches od znaczących postaci branży technologicznej. Artur Kurasiński, znany przedsiębiorca i inwestor, poruszy temat megatrendów w branży IT, zwracając uwagę na rosnącą rolę kobiet w tej dziedzinie. Raisa Ghazi, globalna mówczyni, przedstawi swoją wizję piątej rewolucji przemysłowej, akcentując zaufanie do technologii jako fundament zrównoważonego i inkluzywnego społeczeństwa, podczas gdy Vanessa Gentile z Bring Women Back to Work podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie wspierania kobiet w powrocie do pracy w sektorze technologicznym. Joanna Pruszyńska-Witkowska z Future Collars opowie o sukcesie swojej firmy w przebranżowieniu, a Katarzyna Prusak-Górniak z Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE podkreśli znaczenie kobiet w cyberbezpieczeństwie. Mani Thiru z Amazon Web Services wyjaśni, jak technologie kosmiczne mogą chronić Ziemię, a Cecilia Bonefeld-Dahl z DIGITAL EUROPE podzieli się swoimi przemyśleniami na temat bycia kobietą-liderem w technologii. Na koniec, Robert Rutkowski, psychoterapeuta, zmotywuje uczestniczki do odważnych zmian życiowych i zawodowych w kierunku IT.

Przebranżowienie to nie tylko zmiana pracy, to zmiana myślenia. W Future Collars pomagamy kobietom odkryć ich niezwykły potencjał w branży technologicznej. Nasza misja to udowodnienie, że IT jest dla każdego, niezależnie od wcześniejszej ścieżki kariery. Ponad 60% naszych absolwentów to kobiety, które teraz odnoszą sukcesy w nowoczesnym świecie technologii. To pokazuje, że z odpowiednim wsparciem i dostępem do wiedzy, każda kobieta może stać się częścią tej ekscytującej i dynamicznie rozwijającej się branżydodaje Joanna Pruszyńska-Witkowska, liderka Future Collars

Marcin Majerek