18/04/2016

Zegarek z Księżyca niebawem w Polsce

Zegarek Bulova Chronograph, który w 1971 roku wskazywał czas załodze Apollo 15 przebywającej na powierzchni Księżyca, wreszcie doczekał się reedycji.

Zegarek marki Bulova z serii Chronograph zyskał popularność w 1971 roku, kiedy to podczas kosmicznej wyprawy na Księżyc, specjalistyczny sprzęt dla astronautów zawiódł. W awaryjnej sytuacji sprawdził się waśnie ten prywatny czasomierz, który miał przy sobie Dave Scott. Zegarek astronauty okazał się niezawodnym i bardzo przydatnym gadżetem i bezbłędnie odmierzał czas do końca kosmicznej misji. To właśnie jego prywatny model Bulova zastąpił zegarek, który uległ uszkodzeniu podczas wyprawy w kosmos. Pod koniec 2015 roku „Księżycowy” zegarek Bulova został wylicytowany na aukcji i sprzedany anonimowemu biznesmenowi z Florydy za 1,3 mln dolarów.

Zegarek Bulova Chronograph z 1971 roku

Zegarek Bulova Chronograph z 1971 roku

Już pod koniec kwietnia do sprzedaży trafi reedycja modelu Chronograph marki Bulova, oparta na wzornictwie zegarka, który wędrował po Księżycu w 1971 roku. Moonwatch został wyposażony w bardzo nowoczesną technologię UHF – Ultra High Frequency. Jej zaletą jest perfekcyjna płynność wskazówki sekundowej oraz wibracja z częstotliwością osiem razy większą niż w standardowym zegarku kwarcowym. Dokładność tego mechanizmu wynosi do ok. 1 sekundy w roku, co czyni go najdokładniejszym zegarkiem kwarcowym na świecie. Nowy model został wyposażony w szafirowe szkło oraz skórzany pasek, a w komplecie dostępna jest również replika paska na rzep, utrzymana w stylistyce bardzo zbliżonej do oryginału.

Przybliżona cena zegarka Moonwatch to ok. 2500 zł. Dostępny będzie w sprzedaży pod koniec kwietnia.

Zegarek z Ksiezyca_Bulova Moonwatch 2

Reedycja zegarka Bulova Chronograph z 1971 roku

(RED)