17/03/2010

ZyXEL NWA-3160 nowy hybrydowy punkt dostępowy

ZyXEL Communications wprowadził na polski rynek nowe hybrydowe rozwiązanie bezprzewodowe NWA-3160 dedykowane dla MŚP. Urządzenie może działać w trzech trybach: jako urządzenie autonomiczne, jako zarządzany punkt dostępowy i jako kontroler, pozwala to na odpowiednie dostosowanie sprzętu do rozwoju sieci.

NWA-3160 jest łatwym w zarządzaniu rozwiązaniem bezprzewodowym, które umożliwia uruchomienie sieci w oparciu o jedno centralne urządzenie. Hybrydowe punkty dostępowe firmy ZyXEL oferują scentralizowane zarządzanie z poziomu samego punktu dostępowego, a nie tradycyjnego, kosztownego kontrolera lub przełącznika. Unikatowa technologia hybrydowa pozwala NWA-3160 na pracę w trybie autonomicznym, zarządzanym lub kontrolerowym, oferując trzy funkcje w jednym urządzeniu i możliwość zarządzania nawet dwudziestoma czterema zgodnymi punktami dostępowymi.

Prosty interfejs administracyjny ułatwia wdrożenie systemowej polityki bezpieczeństwa. Wbudowany serwer Radius upraszcza najbardziej zaawansowane wdrożenia WPA2, nie zmuszając użytkownika do kupowania, konfigurowania i konserwowania dodatkowych urządzeń. Dzięki zabezpieczeniom DTLS oraz konfiguracji z poziomu przeglądarki internetowej w trybie SSL nie można przechwycić poufnych parametrów z Ethernetu ani z powietrza. Poza tym żadne parametry nie są zapisywane w zarządzanych punktach dostępowych, co ogranicza ryzyko odczytania poufnej konfiguracji w przypadku kradzieży sprzętu.

Hybrydowy punkt dostępowy firmy ZyXEL jest wyposażony w technologie automatycznego wyboru kanału, optymalizacji i równoważenia obciążenia. Punkty dostępowe współpracują, aby znaleźć kanał o najniższym poziomie zakłóceń. Statystyki radiowe są gromadzone przez centralny kontroler, co zapewnia administratorom pełny wgląd w funkcjonowanie sieci. Na podstawie zebranych informacji można przeprowadzić zaawansowane dostrajanie sieci. Ponadto można włączyć funkcję równoważenia obciążenia, która równomiernie rozkłada obciążenie robocze na wszystkie punkty dostępowe w tej samej podsieci, znacznie zwiększając ogólną wydajność łączności bezprzewodowej.

ZyXEL NWA-3160 może pracować w standardzie 802.11a lub 802.11b/g. Dzięki możliwości pracy w pasmach 2.4GHz i 5GHz oraz funkcji rogue AP, punkt dostępowy NWA-3160 nadaje się do budowania rozległych sieci bezprzewodowych z możliwością monitorowania środowiska bezprzewodowego w poszukiwaniu sygnałów od nieautoryzowanych punktów dostępowych.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Tydzień Technologii w Blue City

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...