08/07/2014

ZyXEL prezentuje 48 portowy, gigabitowy przełącznik zarządzany przez WWW

ZyXEL poszerza swoją ofertę przełączników o urządzenie GS‑1548 – 48 portowy przełącznik warstwy drugiej, wyposażony w zaawansowane funkcje zarządzania przez WWW. GS-1548 został zaprojektowany z myślą o przedsiębiorstwach, którym oprócz wysokich wymagań w kwestiach bezpieczeństwa, jakości usług i szerokości pasma, zależy także na łatwym w zarządzaniu sprzęcie, do obsługi którego nie potrzeba rozległego zaplecza IT.

Aby poradzić sobie z różnorodnymi wymaganiami sieci firmowych, GS-1548 został wyposażony w 40 gigabitowych portów na skrętkę Fast Ethernet oraz 4 porty RJ-45/SFP, zapewniających stabilną łączność 96 Gb/s. Wielofunkcyjność urządzenia oraz intuicyjny interfejs zarządzania przez WWW, pozwalają na łatwe wdrożenie w praktycznie każdej sieci.

Łatwe zarządzanie

Tradycyjne przełączniki z interfejsem WWW ułatwiają zarządzanie, ale nie eliminują jego złożoności, co jest największym problemem dla przedsiębiorstw nie posiadających rozległego zaplecza IT. GS-1548 oferuje ulepszony, intuicyjny interfejs WWW z funkcjami ułatwiającymi zarządzanie siecią. Dzięki najnowszej platformie sprzętowej, wspieranej przez inteligentną technologię ACL, funkcje automatycznego zapobiegania atakom DoS i automatycznej optymalizacji VoIP zapewniają bezproblemowe działanie sieci, przy wysokim stopniu bezpieczeństwa i zoptymalizowanej łączności VoIP.

Automatyczna optymalizacja VoIP

Choć technologia VoIP pozwala na usprawnienie komunikacji i zmniejszenie firmowych wydatków, źle skonfigurowane urządzenia często zniechęcają użytkowników do tej formy telefonii. Funkcja „Auto VoIP”, w którą wyposażony jest GS-1548, pozwala na ustalenie najwyższego priorytetu dla pakietów VoIP i w konsekwencji zagwarantowanie najwyższej jakości dźwięku. Urządzenie pozwala również na ustalenie czterech kolejek priorytetowych oraz kontrolę ruchu na poziomie portów, dla zapewnienia wysokiej wydajności i jakości.

Automatyczna ochrona przed atakami DoS

Zautomatyzowana funkcja ochrony przed atakami DoS stanowi odpowiedź na oczekiwania firm sektora SMB, które nie zawsze mogły pozwolić sobie na kompleksowe zabezpieczenie sieci. Po uruchomieniu funkcji „Auto DoS Attack Prevention”, GS-1548 wykrywa typowe ataki sieciowe i skutecznie im zapobiega. Urządzenie pozwala także na ochronę przed eskalacją ruchu rozgłoszeniowego, wspiera obsługę wirtualnych sieci LAN (VLAN) w standardzie 802.1Q oraz pozwala na zabezpieczanie dostępu do portów przełącznika (port security). Funkcje te znacznie podnoszą bezpieczeństwo sieci.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   WHD6215: bezprzewodowy zestaw HDMI

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...