30/08/2016

Apple zapłaci gigantyczną karę?

Komisja Europejska nałożyła gigantyczną karę 13 mld euro na Apple. To efekt śledztwa KE, które dotyczyło unikania podatków przez Apple w Europie.

O sprawie pisze większość mediów, między innymi serwis ekonomiczny Rzeczpospolitej. Ze śledztwa prowadzonego przez KE wynika, że Apple i Irlandia zawarły umowę, dzięki której Apple płacił za działania w Europie podatki znacznie niższe, niż powinien: zamiast 12,5 % tylko 1%, a w niektórych latach nawet 0,005%.

Państwa członkowskie nie mogą przyznawać korzyści wybranym przedsiębiorstwom. To sprzeczne z unijnymi zasadami pomocy publicznej. Dochodzenie Komisji wykazało, że Irlandia przyznała nielegalne korzyści podatkowe Apple, co pozwoliło przedsiębiorstwu na płacenie przez wiele lat niższych podatków niż inne firmy cytuje unijną komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager serwis ekonomiczny RP.pl.

Co ciekawe, gigantyczną karę Apple ma zapłacić nie do budżetu UE, ale Irlandii, czemu sprzeciwia się nie tylko samo Apple, ale też… Irlandia.

Ciekawe czym skończy się ta sprawa. Czy Apple, które już zapowiedziało odwołanie, zapłaci odszkodowanie i w jakiej wysokości?

(RED)

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Woolet – inteligentny portfel pomysłu trzech Polaków

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...