03/08/2016

Super gadżet od ASUS-a wchodzi do Polski

ASUS prezentuje VivoStick, niewielkich rozmiarów komputer, który przekształci dowolny wyświetlacz HDMI lub telewizor w komputer z systemem Windows lub smart TV.

VivoStick wyposażono w procesor Intel Atom z 2GB RAM i 32GB pamięci masowej. Zapewnia wysoką wydajność i jest gotowy do działania od razu po podłączeniu. Pomimo niewielkiego rozmiaru oferuje szeroki wachlarz możliwości: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4,1, porty USB 3.0 i USB 2.0, audio jack i wewnętrzny wentylator, który chroni konstrukcję przed przegrzaniem. VivoStick to przyjazne kieszeni i wyjątkowo kompaktowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w domu lub biurze.

Inspirowany wiecznym piórem VivoStick charakteryzuje się elegancką linią i powłoką z połyskiem. Przycisk zasilania i wtyczka HDMI mają z kolei klasyczne wykończenie ze szczotkowanego metalu. Smukła, kompaktowa budowa VivoStick mierzy jedynie 135 x 36 x 16,5 mm i idealnie sprawdza się nawet na małym biurku. Komputer można też zamocować z tyłu wyświetlacza, korzystając z przedłużacza i VivoStick Holder.

ASUS VivoStick

Użytkownicy mogą kontrolować VivoStick poprzez telefony komórkowe lub tablety wyposażone w aplikację ASUS VivoRemote, która oferuje funkcję bezprzewodowej myszy albo klawiatury, szybkie skróty do menu startowego systemu, a także odtwarzanie zawartości multimedialnej i kontrolę głośności. VivoRemote Center grupuje najczęściej używane aplikacje w jednym folderze, a użytkownicy mogą dodatkowo tworzyć swoje skategoryzowane foldery i skróty, aby z łatwością otwierać pliki i wykonywać zadania.

Aby zapewnić ochronę przed kradzieżą, kiedy używany jest w miejscach publicznych, VivoStick można przytwierdzić do monitora lub wyświetlacza; specjalny dźwięk powiadomi nas, gdy zostanie od niego odłączony. ASUS VivoStick będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie sierpnia w orientacyjnej cenie 649 zł.

ASUS VivoStick

(RED)