21/10/2009

BenQ U102- premiera netbooka z matrycą LED i Windows XP

Na październikowej warszawskiej konferencji prezentującej jesienne nowości BenQ w Polsce zaprezentowano nową linię produktów – netbooki, które dostępne będą w Polsce od listopada br. Pierwszą z nowości jest komputer typu netbook – model BenQ Joybook U102.

Komputer charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem, małymi wymiarami: 260 x 186 x 18.5 (front) i 22 mm (tył) i wagą 1,05 kg (z dyskiem HDD i baterią),  procesorem Intel Atom – N270 zintegrowaną kartą grafiki Intel GMA950 (zgodną ze standardem DirectX 9.0) oraz panoramicznym ekranem 10,1 cala z technologią UltraVivid i podświetleniem LED oraz czasem reakcji matrycy 16ms. Komputer dostarczany jest z polskim systemem operacyjnym MS Windows XP Home Edition.

BenQ U102

Netbook BenQ Joybook U102 jest przeznaczony dla szerokiego kręgu odbiorców biznesowych oraz indywidualnych. Ze względu na małe gabaryty, długi czas pracy na bateriach do 3. godzin, oraz moc obliczeniową, model ten z powodzeniem zastąpi notebooka. Dodatkowo, zastosowane technologie, wbudowane rozwiązania komunikacji bezprzewodowej,  pozwolą na wszechstronne wykorzystanie jako narzędzie do pracy, także rozrywki. Mocną stroną komputera jest jego unikalny i oryginalny wygląd, zaprojektowany specjalnie z myślą o gustach wymagających odbiorców. Czarna, gładka zewnętrzna powierzchnia obudowy komputera nawiązuje stylem do fortepianu, wrażenie elegancji dodatkowo dodaje specjalnie zaprojektowana klawiatura.

BenQ U102

Netbook BenQ Joybook U102  został wyposażony w rozwiązania niezbędne do pracy  oraz  multimedialnej zabawy. Matryca komputera wykonana jest technologii UltraBright o podwyższonej jakości obrazu. Generuje ona obraz o jasności 200cd/m2, przy czasie reakcji matrycy wynoszącym 16 ms. Dzięki temu odtwarzanie plików multimedialnych jest pozbawione smużenia, zniekształceń powstających w wyniku opóźnień matrycy. Odtwarzania dźwięku zapewniają dwa wbudowane głośniki o mocy 2x1W na najwyższym poziomie High Definition. Karta dźwiękowa posiada funkcję redukcji szumów oraz kasowania echa, karta zgodna jest ze najpopularniejszym standardem SoudBlaster PRO. Wbudowana kamerka o rozdzielczości 1,3 Mpiksela, raz z komunikatorem internetowym pozwala na przeprowadzanie czatów i wideo konferencji. Pomyślano również o użytkownikach różnego rodzaju kart pamieci Flash. Wbudowany czytnik 4-in-1, obsługuje wszystkie najbardziej popularne formaty – MS/MS-Pro/SD/MMC. Podsumowując, połączenie ze sobą wysokiej klasy podzespołów do tworzenia obrazu i dźwięku z urządzeniami pamięci masowej, dyskiem twardym o pojemności 160GB, pamięcią operacyjną 1GB oraz kompletem najczęściej używanych portów komunikacyjnych, pozwala na swobodne korzystanie z komputera w dowolnym miejscu, w biurze, w podróży, a także w domu.

Przeczytaj także:   Nikon SB-910 - jestem panem światła

Specyfikacja:

U102

Komputer przystosowano do różnych wariantów komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi. W tym celu wbudowano 3 porty USB 2.0, rozmieszczone w sposób ułatwiający użytkownikowi wygodne podłączenie dowolnych urządzeń zewnętrznych. Dodatkowo, komputer ma wbudowany modem oraz kartę sieciową LAN, gniazdo mikrofonu, słuchawek, D-Sub. Model posiada wbudowana kartę komunikacji bezprzewodowej WLAN 802.11b/g z szerokością transferu danych do 54 MB/s.

Netbook BenQ Joybook U102 standardowo wyposażony został w zestaw oprogramowania pozwalającego na pełną kontrolę i sterowanie multimediami oraz pracą komputera są to: program antywirusowy, QData Trove 3.3, Adobe Reader 9.0, Adobe Flash Player 10 Active X, Arcsoft WebCam Companion 3.0 oraz ArcSoft Magic-I Visual Effect 2.0.

BenQ Joybook U102, dostępny będzie od początku listopada w sugerowanej cenie detalicznej – 1.199 zł z VAT z systemem MS Windows Windows XP Home. Netbooki BenQ mają 2 lata gwarancji oraz 6 miesięcy gwarancji na baterię.

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...