18/01/2010

BenQ W1220 – szerokokątny 5 krotny zoom optyczny

Firma BenQ, zaprezentowała pierwszy aparat z 5- krotnym, szerokokątnym zoomem – BenQ W1220. Nowa seria aparatów cyfrowych serii W (od Wide – szerokokątny) charakteryzuje się szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 28 – 140 mm i rozdzielczości 12 megapikseli. Aparat jest bardzo płaski – 18,4 mm grubości.

W najnowszym modelu – po raz pierwszy w aparatach BenQ – zastosowano 5 krotny zoom optyczny. Nowa seria aparatów cyfrowych serii „W” firmy BenQ zapewnia najwyższą jakość zdjęć od panoramicznych pejzaży do żywych, spontanicznych zdjęć portretowych, dzięki zastosowaniu najnowszej matrycy CCD Sony 1/2,3 cala, czułości fotografii do 6400 w skali ISO oraz szerokim możliwościom ustawień w trybach P/Av/Tv/M.

Model W1220 posiada wiele rozwiązań, które ułatwiają fotografowanie:

  • Funkcja Smart Scene automatycznie rozpoznaje do ośmiu różnych scen – Pejzaż / Portret / podświetlenie tylne / podświetlenie portretu / nocne sceny / nocny portret / Macro / słońce – i wybiera tę która pozwala na uzyskanie najlepszego zdjęcia.
  • Smart Focus eliminuje kłopoty z poprzednią generacją aparatów które wymagały przełączenia na inny tryb pracy przy robieniu zdjęć przedmiotów z niewielkiej odległości (Macro).
  • Smile Catch oraz Blink Detector wspomagają uchwycenie na zdjęciu uśmiechu osoby (lub osób) fotografowanej.
  • Auto face tracking optymalizuje tonacje skóry i koncentruje się na uchwyceniu ostrości i kompozycji twarzy fotografowanych osób. Funkcja pozwala na śledzenie do 10 osób.
  • Love-Portrait Auto Capture wspiera użytkownika przy robieniu autoportretów i niewygodnym wówczas trzymaniu aparatu i jednoczesnym naciskaniu spustu migawki.
  • Tryb Pre-Composition to kolejna zaawansowana cecha, umożliwiająca użytkownikowi wykonanie najpierw zdjęcia tła, a potem zrobienie właściwego zdjęcia – z właścicielem aparatu na pierwszym planie – np. przez przypadkowego przechodnia. Funkcja ta jest nieoceniona podczas dokumentowania naszych podróży.
  • Tryb PATM (Program, Av, Tv, Manual) pozwala użytkownikowi panować nad ustalaniem parametrów ekspozycji w zależności od potrzeb i upodobań. Tryb Program automatycznie dostraja przysłonę i szybkość migawki zależnie od oświetlenia; tryb Tv – automatycznie ustawia szybkość migawki w zależności od ustawienia przysłony wybranego przez użytkownika, a tryb Av działa odwrotnie. Tryb Manual pozwala użytkownikom wybierać zarówno przysłonę jak i czasy naświetlania. W przypadku rejestracji filmów wideo, model W1220 nagrywa obraz wraz z dźwiękiem przy szybkości 30 ramek na sekundę.
Przeczytaj także:   Nowy projektor:BenQ MP575

Specyfikacja:

Aparat dostępny bedzie od początku lutego 2009 w cenie 499 zł z VAT. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...