23/11/2016

Bitdefender 2017 – jeszcze więcej bezpieczeństwa dla wszystkich

Nadchodzi kolejna edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych programów do ochrony bezpieczeństwa – Bitdefender 2017. Twórcy aplikacji wprowadzili kilka ciekawych nowości i zadbali o jej lepszą, wizualną stronę. Bitdefender 2017 staje się istotnym orężem w walce o cyberbezpieczeństwo. Na końcu tego tekstu znajdziecie szczegóły KONKURSU, w którym DO WYGRANIA trzy roczne licencje najnowszego Bitdefender Internet Security 2017.

Bitdefender 2017 to specjalistyczne oprogramowania antywirusowe, którego głównymi przedstawicielami są: Antivirus Plus, Internet Security, Total Security Multi Device, Family Pack oraz Bitdefender Mobile Security. Zanim jednak przejdziemy do ich charakterystyki, warto skupić się na nowościach, które w tym oprogramowaniu wprowadzono. Ulepszona ochrona przed programami typu Ransomware (szyfrowanie plików w celu szantażu finansowego). Ataki z użyciem Ransomware to dopiero rodzący się typ przestępczości internetowej. Jednak specjaliści od cyberbezpieczeństwa nie mają złudzeń – będzie coraz częściej i tylko gorzej. Bitdefender zapewniatu szybkie wykrywanie, system powiadomień i stałą aktualizację bazy nowych zagrożeń typów Ransomware.

Drugą ważną nowością jest “Doradca bezpieczeństwa Wi-Fi”. Publiczne sieci Wi-Fi to raj dla przestępców. “Doradca” ma za zadanie skanować sieci i wyszukiwać w nich luki bezpieczeństwa. Możemy tu liczyć na rekomendacje, które zapewnią spokój. W dzisiejszych czasach taka funkcjonalność to “must have”. Jako miły dodatek możemy potraktować nową opcję w Bitdefender, czyli moduł “Czyszczenia dysku” z różnego rodzaju śmieci. Zawsze przydatne.

Bitdefender 2017

Charakterystyka aplikacji Bitdefender 2017

Antivirus Plus 2017 to podstawowa aplikacja Bitdefender do ochrony naszych komputerów. Zapewnia zaawansowaną ochronę systemu, gwarantując jego stabilną, wydajną pracę. Opcja “Autopilot on” daje zautomatyzowaną ochronę systemu poprzez samoczynny wybór najlepszej opcji bezpieczeństwa danych, transakcji online i prywatności.

Bitdefender Internet Security 2017, podobnie jak jego poprzednik, to bardzo kompleksowe narzędzie ochrony komputera. Użytkownik dostaje tu między innymi opcje ochrony swojej prywatności poprzez np. Firewall. Jest także niezbędny obecnie moduł Kontroli Rodzicielskiej oraz szyfrowania plików. Nie zabrakło również narzędzia do ochrony pracy z sieciami Wi-Fi. Opcja “Autopilota” automatyzuje poziom ochrony systemu i prywatności. Bitdefender Internet Security 2017 to dobry oręż do walki ze złośliwym oprogramowaniem (malware).

Total Security Multi-Device 2017 to odpowiedź Bitdefendera na korzystanie przez wielu użytkowników z kilku urządzeń pracujących na różnych systemach. Otrzymujemy tu pełną ochronę dla platform: Windows, Mac OS i Android. Wystarczy jedno konto klienckie, aby zapewnić bezpieczeństwo do 10 urządzeń (komputery, tablety, smartfony). Poziom zaawansowania tej aplikacji odpowiada możliwościom jakie daje Internet Security 2017 plus dodatkowo został wzbogacony w moduły: Czyszczenia dysku, Ochrony urządzeń przed kradzieżą, Ochrony komputerów Mac i systemu Android.

Bitdefender Family Pack 2017 to szczególna aplikacja dająca możliwości Total Security jednak przeznaczona do ochrony całej rodziny w cyberprzestrzeni. Ochrona ta dotyczy wszystkich urządzeń pracujących na systemach: Windows, Mac OS i Android. Family Pack to bezpieczne zakupy i banking online. Poza tym, zabezpieczenie urządzeń w podróży i ochrona przed oprogramowaniem ransomware (szantaż kończący się często wypłatą okupu). Oczywiście nie mogło tu zabraknąć doskonałego modułu Ochrony Rodzicielskiej. Family Pack to jedna licencja dla wszystkich urządzeń członków rodziny.

Bitdefender Mobile Security 2017 ma zagwarantować bezpieczne korzystanie z urządzeń na systemie Android. Świetny antywirus i moduł odzyskiwania danych ze skradzionego lub zgubionego urządzenia, to znaki szczególne tego programu. Jego wartość podnosi jeszcze minimalny wpływ na baterię urządzenia. Zobacz także na: doradca restrukturyzacyjny

Bitdefender 2017

A teraz obiecany KONKURS, w którym do wygrania są trzy roczne licencje Bitdefender Internet Security 2017. Nagrody ufundowała firma Marken Systemy Antywirusowe – Przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce, która od 1999 roku specjalizuje się we wdrażaniu produktów związanych z bezpieczeństwem i ochroną danych sieci komputerowych. Co należy zrobić? Polub fanpage Bitdefendera (https:// www.facebook.com/ANTYWIRUS) i napisz w jednym zdaniu, co sądzisz o nowej wersji tego oprogramowania. Wygrywają najbardziej oryginalne przemyślenia :-). Odpowiedzi wysyłajcie do dnia 01.12.2016 (do godz. 18.00) na adres redakcja@techcity.pl

Marcin Majerek