20/11/2019

Pakiet Bitdefender 2020 – totalna cyberochrona

Bitdefender po raz kolejny udowadnia, że jest wśród światowych liderów ochrony prywatności i zabezpieczenia przed szkodliwym oprogramowaniem. Nowa wersja Bitdefendera to aplikacje: Bitdefender Total Security 2020, Bitdefender Internet Security 2020, Bitdefender Antivirus Plus 2020, Bitdefender Antivirus for Mac, Bitdefender Family Pack 2020, Bitdefender Mobile Security dla iOS i Android. Większość z nich może pochwalić się nowymi lub ulepszonymi funkcjami. Na pewno warta uwagi jest nowa, bazująca na sieci, adaptacyjna warstwa ochrony, zapobiegająca wykorzystaniu luk w systemie. Wykrywa i blokuje próby wymuszenia, zapobiega włamaniom do botnetów i wysyłaniu poufnych informacji w niezaszyfrowanych formularzach.

Bitdefender 2020

Bitdefender Total Security 2020
To kompletne rozwiązanie nowej generacji do ochrony cybernetycznej w systemach Windows, macOS, Android i iOS. Kompleksowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem. Wielowarstwowa ochrona przed ransomware wraz z naprawą ransomware (Nowość). Zapobieganie Zagrożeniom Sieci (zatrzymuje ataki przed ich wykonaniem). Ulepszona Kontrola Rodzicielska. Moduły chroniące przed dostępem nieautoryzowanych aplikacji do kamery internetowej i mikrofonu. Ochrona transakcji on-line (safepay) oraz Bitdefender VPN. Jak widać, Total Security 2020 jest totalny.

Bitdefender Internet Security 2020
To z pewnością najlepsza ochrona przed zagrożeniami internetowymi dla Windowsa. Chroni przed wszystkimi rodzajami złośliwego oprogramowania, w tym przed zaawansowanymi atakami ransomware. Dostajemy tu niemal 100-procentową gwarancję bezpieczeństwa, zatrzymując ataki zanim zaczną działać. Internet Security 2020 to: Doradca ochrony Wi-Fi, Firewall (blokuj intruzów i filtruje ruch sieciowy), Bitdefender VPN (oferuje bezpieczny i prywatny dostęp do Internetu), Blokada nieautoryzowanych aplikacji chcących uzyskać dostępu do kamery internetowej i mikrofonu, Kontrola Rodzicielska i Ochrona transakcji on-line (safepay). Więcej się chyba nie da :-).

Bitdefender Antivirus Plus 2020
Od lat w światowej czołówce. Maksymalnie chroni i zapewnia wysoką wydajność urządzenia. Chroni komputery PC z systemem Windows przed wszystkimi rodzajami zagrożeń internetowych. Bitdefender Antivirus Plus 2020 to: Skaner antywirusowy, Menedżer haseł, Skanowanie luk, Niszczarka plików, Anty-Phishing. Zawiera narzędzia ochrony prywatności, takie jak Bitdefender VPN i Bitdefender Safepay (płatności on-line). Tradycyjnie posiada wielowarstwową chronę przed ransomware z naprawą ransomware.

Bitdefender Family Pack 2020
Ta aplikacja zabezpiecza wszystkie urządzenia z systemem Windows, Mac OS, Android i iOS w domu, aby zapewnić bezpieczeństwo całej rodziny. W nowej edycji Bitdefender Family Pack jeszcze lepiej chroni członków rodziny przed zagrożeniami, dzięki zmodernizowanej opcji Kontroli Rodzicielskiej. Po raz pierwszy wprowadzona została wielowarstwowa ochrona przed ransomware z naprawą ransomware. Nowością jest również Zapobieganie Zagrożeniom Sieci (zatrzymuje ataki przed ich wykonaniem). Szczególnie ważne wydają się moduły chroniące przed dostępem nieautoryzowanych aplikacji do kamery internetowej i mikrofonu. Transakcje online zabezpieczone są narzędziem Safepay, a prywatność dodatkowo chroni Bitdefender VPN.

Przeczytaj także:   Motorola MILESTONE - pierwszy w Europie telefon wyposażony w Android 2.0

Bitdefender Mobile Security (Android)
Jak zawsze w doskonałej formie jest Mobile Security dla Androida. System ten jest wyjątkowo narażony na ataki i łamanie ochrony prywatności. Aplikacja zawiera oczywiście skaner antywirusowy. Posiada też ulepszony moduł Autopilota, który w tle podejmuje za nas wszystkie decyzje związane z ochroną urządzenia. Nie pojawiają się wyskakujące okienka i powiadomienia. Mobile Security chroni też prywatność konta i pomaga odzyskać urządzenie w przypadku jego zagubienia lub kradzieży. Nowością w aplikacji jest moduł VPN, który pozwala na łączenie się z siecią za pomocą szyfrowanego, bezpiecznego połączenia, tzw. tunelu. Szansa na wyciek danych z urządzenia jest więc mocno ograniczona.

Bitdefender Mobile Security (iOS)
W Bitdefenderze nie może też zabraknąć ochrony dla urządzeń z systemem iOS. Tradycyjnie mamy tu ochronę konta pocztowego, czyszczenie poufnej zawartości i zdalne blokowanie urządzenia w przypadku jego utraty lub kradzieży. Twórcy aplikacji nie zapomnieli również o anonimowym przeglądaniu treści oraz dostępie do geoblokowanych materiałów. Jeśli chodzi o nowości, to w Bitdefender Mobile Security dla iOS mamy wspomniany już moduł VPN oraz wsparcie dla iPada.

Bitdefender Antivirus for Mac
Doskonałe wrażenie robi także aplikacja do ochrony rządzeń z MacOS. Jak zawsze mamy do dyspozycji moduł blokowania i usuwania uciążliwego oprogramowania Adware. Podobnie jak w poprzednich wersjach Bitdefendera mamy wielowarstwową ochronę przed „szantażującymi” programami ransomware. Ulepszony został moduł Autopilot do zautomatyzowanej ochrony urządzenia oraz dodatek Traffic Light do przeglądarki internetowej (skanuje strony www i chroni przed malware’em oraz atakami phishingowymi). Nowością jest moduł VPN, zapewniający wysoki poziom ochrony przed wyciekiem danych podczas surfowania w sieci. Zobacz także – doradca restrukturyzacyjny

Marcin Majerek

Udostępnij ten artykuł...