07/09/2009

Canon wprowadza skaner osobisty DR-2020U

Firma Canon Europe poinformowała o wprowadzeniu na rynek uniwersalnego skanera osobistego imageFORMULA DR-2020U. Urządzenie oferuje trzy rodzaje skanowania.

Model DR-2020U, przeznaczony do użytku biurowego, jest szybki, łatwy w użyciu i oferuje rozbudowany zestaw opcji, dzięki czemu zwiększa wydajność pracy użytkowników o różnych potrzebach w zakresie skanowania – recepcjonistek, sekretarek itp. Urządzenie posiada kompaktową, gładką, czarną obudowę.

Canon DR-2020U

Mieszczący do 50 arkuszy papieru automatyczny podajnik dokumentów umożliwia skanowanie wsadowe, a płaska budowa skanera pozwala na ręczne przetwarzanie delikatnych materiałów lub książek. Ponadto użytkownicy mają do swojej dyspozycji oddzielny podajnik wizytówek (maksymalnie 15), dzięki któremu można wykonać szybkie rejestrowanie biznesowych danych kontaktowych. Dołączone do urządzenia oprogramowanie BizCard umożliwia konwersję tych informacji do postaci cyfrowej bazy danych, np. folderu kontaktów pocztowych. Przeszukiwanie i zarządzanie tak utworzoną bazą jest łatwe i szybkie.

Model DR-2020U skanuje z szybkością do 20 kolorowych stron na minutę (40 obrazów na minutę w trybie duplex) bez utraty jakości obrazu. Umożliwia również szybkie i dokładne, wsadowe przetwarzanie dokumentów, które następnie można udostępniać innym użytkownikom.

Intuicyjny panel sterowania posiada ilustrowane przyciski najczęściej używanych funkcji, takich jak skanowanie do wiadomości e-mail, folderów lub drukarki. W połączeniu z najnowszym oprogramowaniem Canon CaptureOnTouch dotychczas skomplikowane skanowanie można wykonać za jednym dotknięciem.

Do skanera dołączona jest najnowsza wersja programu PaperPort, który umożliwia użytkownikom biznesowym przesyłanie plików obrazów zarejestrowanych skanerami firmy Canon bezpośrednio do oprogramowania SharePoint lub innych aplikacji. Wraz z modelem DR-2020U udostępniane są również aplikacje takie jak Canon CapturePerfect 3.0, Presto! BizCard, Nuance OmniPage oraz Adobe Acrobat Standard Edition.

Skaner DR-2020U będzie dostępny w Europie w IV kwartale 2009 r.