24/11/2009

Centrum Onkyo w Warszawie

W Warszawie w Alejach Krakowskich 244 (róg Hynka) powstał jeden z największych i najlepiej wyposażonych salonów Hi-Fi / Home Cinema w Polsce. W trzech dopracowanych akustycznie pomieszczeniach o różnych gabarytach, można precyzyjnie dobrać do własnych warunków akustycznych wymarzony system dźwiękowy. Wielkość pomieszczenia odgrywa przecież niebagatelną rolę w uzyskaniu pięknego brzmienia.

Dla miłośników najlepszego kina domowego, w Centrum Onkyo dostępne są wszystkie aktualnie produkowane amplitunery Onkyo na czele z modelem TX-NR5007. Na ich podstawie można tworzyć zestawy kino domowego w szerokim zakresie cen i z bardzo zróżnicowanym wyposażeniem. Od stosunkowo prostych przeznaczonych do codziennego oglądania filmów nagranych na Blu-ray Disc czy telewizji i wykorzystywanych w niewielkich pomieszczeniach, aż po bardzo ekskluzywne wieloelementowe zestawy zdolne zaspokoić nawet najwybredniejszych klientów, nagłośnić kilkudziesięciu metrowe pomieszczenia lub nawet kilka niezależnych pomieszczeń.

Do elektroniki multikanałowej Onkyo świetnie pasują systemy multikanałowe pochodzące od takich specjalistów jak: Klipsch Tannoy, Quadral czy M-Audio. Godne uwagi są zwłaszcza najnowsze zestawy z serii ICON W firmy Klipsch, utytułowane serie ARENA i ARENA Highline 500 firmy Tannoy, zaawansowane technologicznie linie Chromium i Rhodium firmy Quadral oraz rewelacyjnie przyjęta przez rynek linia REFERENCE 75Q firmy M-AUDIO.

Firma Onkyo prezentuje również szeroki wybór systemów stereofonicznych wraz z cieszącym się ogromną popularnością zestawem składającym się ze wzmacniacza A-5VL i odtwarzacza CD/SACD C-S5VL. Dla miłośników mini systemów zachowujących oprócz gabarytów wszystkie właściwości urządzeń pełnowymiarowych Centrum Onkyo przygotowano wszystkie dostępne aktualnie zestawy japońskiego producenta.

Bardzo ciekawie prezentują się także stereofoniczne systemy firmy TEAC. Oprócz nietypowych wzmacniaczy potrafiących współpracować z mikrofonem czy nagłośnić równocześnie 4 pomieszczenia można będzie odsłuchać nowość TEAC’a serię REFERENCE H600 składająca się z amplitunera AG-H600NT i odtwarzacza CD PD-H600.

Na fanatyków dźwięku stereo High-End czeka ekskluzywny system Esoteric składający się odtwarzacza CD model X-05 ze słynnym napędem „VRDS-NEO VMK-5”, przedwzmacniacza C-03 oraz pracującego w klasie „A” wzmacniacza mocy A-03. Wartość systemu to około 100000 złotych. Dla nieco tylko mniej wymagających klientów przeznaczony jest zestaw dwuelementowy składający się ze wzmacniacza AI-10 oraz odtwarzacza CD SA-10, którego cena wynosi 33000 złotych. Firma Esoteric ma też coś dla prawdziwych kino-maniaków. Odtwarzacz DV-60 kosztujący 25000 złotych to produkt, który potrafi odtworzyć obraz z płyty DVD z jakością niczym nie ustępującą obrazowi generowanemu przez najlepsze odtwarzacze Blu-ray Disc. Oprócz tego DV-60 doskonale radzi sobie z płytami DVD-Audio i SACD.

Przeczytaj także:   TANNOY Glenair 10 „Wybór Redakcji” w Hi-Fi Choice

Do współpracy z systemami Esoteric doskonale nadają się kolumny TANNOY z linii DEFINITION modele: DC10T i DC8T. Współosiowe przetworniki Dualconcentric zachowują podczas reprodukcji niemal pełnego zakresu częstotliwości stały kąt promieniowania i stabilną fazę działając jako punktowe źródło dźwięku.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...