16/02/2010

Ericsson IPTV Remote – domowe media po nowemu

Ericsson IPTV Remote jest nowym urządzeniem służącym do kontroli TV oraz innych urzadzeń multimedialnych za pośrednictwem sieci domowej.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu możliwe jest sterowanie w domu strumieniem video w Internecie, telewizją – zarówno live jak i w modelu na żądanie (VoD), komputerem osobistym oraz telefonem komórkowym. Urządzenie zapewnia dodatkowy wyświetlacz, na którym można zobaczyć podgląd obrazu, zapoznać się z programem telewizyjnym, przeglądać sieć Internet, czatować z przyjaciółmi i rodziną bez potrzeby uruchamiania dodatkowego okna na ekranie telewizora.

– Ericsson IPTV Remote na nowo definiuje kategorię rozwiązań sterujących oferując abonentom jeszcze większą kontrolę nad mediami. Na początku skupimy się na usługach telewizjnych, ale z czasem będzie możliwe również dodawanie do aplikacji takich jak rozszerzona komunikacja video, zdalna pomoc lekarska oraz usługi zdalnego nadzoru w domu – powiedział Jan Wäreby, szef Business Unit Multimedia w firmie Ericsson.

Ericsson IPTV Remote jest częścią rozwiązania Ericsson IPTV i będzie zarządzane i obsługiwane przez dostawców usług IPTV. Urządzenie może również funkcjonować jako przenośny odbiornik TV w domu, w którym dostępna jest sieć Wi-Fi.

Pokaz protoypu oraz interaktywna demonstracja możliwości działania urządzenia Ericsson IPTV Remote odbędzie się w przestrzeni wystawowej firmy Ericsson podczas GSMA Mobile World Congress w dniach 15-18 lutego 2010.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   High-endowy odtwarzacz Blu-ray firmy Marantz

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...