09/11/2010

GIGABYTE Aivia K8100 – perfekcyjna klawiatura dla graczy

GIGABYTE zaprezentował nową serię produktów Aivia. Jej pierwszym reprezentantem jest wysokiej klasy klawiatura dla graczy Aivia K8100. W trakcie projektowania tego modelu, ze szczególną uwagą uwzględniono wymagania jakie stawiają gracze. Dzięki temu klawiaturę Aivia K8100 można określić mianem wyjątkowej i perfekcyjnie dostosowanej do potrzeb gamingowych.

To, co ma wyróżniać produkt GIGABYTE na tle konkurencyjnych rozwiązań, można sprowadzić do czterech podstawowych składowych – ulepszona ergonomia klawiszy i zoptymalizowany pod kątem graczy design, silnik do tworzenia makr GHOST, zaawansowana technologia anti-ghosting, umożliwiająca stosowanie kombinacji składających się aż z 20 klawiszy oraz unikalny, dotykowy system kontroli poziomu głośności.


Projektanci GIGABYTE zdecydowali się na zastosowanie wyjątkowego rozwiązania – w modelu Aivia K8100 wprowadzono trzy grupy klawiszy: 70 gram, 60 gram i 50 gram, które wymagają zróżnicowanej siły nacisku. Dla profesjonalnych graczy bardzo ważne jest intuicyjne rozłożenie siły nacisku dla poszczególnych klawiszy. I tak w przypadku klawiszy używanych najczęściej, takich jak WASD, Ctrl, Spacja czy kursory, waga ustalona została na 70g. Natomiast dla klawiszy używanych sporadycznie – Tab, Caps-Lock czy Shift, które zazwyczaj kontrolujemy za pomocą małego palca, waga wynosi odpowiednio 50 gram. Dzięki takiemu rozwiązaniu obciążenie poszczególnych palców gracza jest rozłożone optymalnie i nie powoduje szybkiego zmęczenia, co jest szczególnie ważne podczas długiego i wymagającego skupienia grania.


Klawiatura dla graczy Aivia K8100 wykorzystuje silnik GIGABYTE GHOST pozwalający na definiowanie zaawansowanych makr. Oprócz szerokich opcji konfiguracyjnych Aivia K8100 pozwala również na zapisywanie poszczególnych układów makr w wbudowanej pamięci klawiatury. Dzięki temu możemy korzystać z naszych predefiniowanych ustawień nawet gdy podłączamy klawiaturę GIGABYTE do innego komputera. Jednak to co najważniejsze, w przypadku silnika GHOST, to możliwość konfigurowania makr. I tak pięć programowalnych klawiszy pozwala nam na przypisanie pięciu makr w pięciu różnych trybach, co w sumie daje 25 kombinacji. Zmiany trybu odbywają się za pomocą dedykowanego przycisku, znajdującego się w lewym, górnym rogu klawiatury. Wbudowana pamięć podręczna umożliwia stworzenie nawet 100 programowalnych zestawów makr, z czego 25 może być wywołanych za pomocą wspomnianych wcześniej klawiszy. Gracze mogą w łatwy sposób przełączać się między stworzonymi zestawami. Dzięki oprogramowaniu GHOST, tworzenie rozbudowanych makr jest łatwe i intuicyjne.

Przeczytaj także:   Myszka dla graczy Force M7 THOR

System GHOST zadebiutował wraz z wprowadzeniem do sprzedaży myszy M8000X Extreme i od tego czasu jest intensywnie rozwijany. Jak do tej pory zaowocowało to wprowadzeniem kliku nowych rozwiązań, funkcji i usprawnień. Możemy także być pewni, że silnik GHOST będzie w dalszym ciągu ewoluował tak, aby w jak najlepszym stopniu zaspokoić wymagania graczy.

Gracze nienawidzą, gdy wydawane przez nich komendy są źle interpretowane przez komputer. Dlatego też GIGABYTE zaimplementował w modelu Aivia K8100 technologię anti-ghost. Dzięki temu rozwiązaniu gracz otrzymuje możliwość stosowania kombinacji składających się aż z 20 klawiszy wciśniętych jednocześnie. Komputer odczyta naciśnięcie każdego z nich i odpowiednio je zinterpretuje, gwarantując brak problemów (pozbycie się tzw. efektu „ghosting”) w czasie dynamicznej rozgrywki.

Dotykowy system kontroli poziomu głośności został opracowany ze szczególną pieczołowitością. Wykorzystanie wysokiej klasy sensora umożliwia sterowanie na dwa różne sposoby. Pierwszy polega na przyciskaniu lewej (obniżenie poziomu głośności) lub prawej (zwiększenie poziomu głośności) strony panelu dotykowego. Druga metoda sprowadza się do przesuwania palca po panelu dotykowym w lewą lub prawą stronę, co powoduje odpowiednio ściszanie lub pogłaśnianie. Dzięki temu gracze mogą swobodnie, za pomocą jednej dłoni, kontrolować poziom głośności także w trakcie gry.

Sugerowana cena detaliczna klawiatury Aivia K8100 to: 197,00 PLN brutto.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...