28/10/2010

GIGABYTE powiększa rodzinę kart Super Overclock o GV-N460SO-1GI

GIGABYTE ponownie powiększa rodzinę kart Super Overclock tym razem o model GV-N460SO-1GI (GTX 460 SOC). Aby uznać kartę za godną miana „Super Overclock”, musi ona przejść między innymi przez innowacyjny proces GPU Gauntlet Sorting i być wyposażona w płytkę PCB wyprodukowaną w technologii Ultra Durable VGA bądź VGA+.

Karta GIGABYTE GV-N460SO-1GI jest zbudowana w oparciu o wydajny rdzeń NVIDIA GeForce GTX 460 oraz wyposażona w pamięć typu GDDR5 – została zaprojektowana specjalnie do zawodów w podkręcaniu oraz wymagających gier. Ponadto wspiera najnowsze rozwiązania Microsoft DirectX 11 i NVIDIA PhysX, które dostarczyć mają najlepszej i najintensywniejszej, a jednocześnie płynnej rozrywki w jakości HD. GV-N460SO-1GI to także chłodzenie WINDFORCE 2X, 7-fazowe zasilanie, program OC Guru oraz punkty pomiarowe napięć.

Kartę oznaczoną jako GV-N460SO-1GI wyposażono w chłodzenie WINDFORCETM 2X. Dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu pochylonych wentylatorów, nowa ich wersja zdolna jest do minimalizowania turbulentnego ruchu powietrza między wentylatorami oraz zwiększenia tunelu powietrznego w otworach karty graficznej. Chłodzenie WINDFORCETM 2X wyposażono w dwie miedziane rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła. Aby zapewnić lepsze chłodzenie, w modelu GV-N460SO-1GI zastosowano wentylator z miedzianą podstawą. Miedziany rdzeń styka się bezpośrednio w chipem graficznym, co zwiększa możliwość oddawania ciepła. Dzięki wentylatorowi sterowanemu sygnałami PWM karta jest optymalnie chłodzona, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

Kartę GV-N460SO-1GI zbudowano na standardowych rozmiarów płytce PCB. Cechuje się wydajną, 7-fazową sekcją zasilania. Dodatkowo, dzięki 6-stopniowemu wyświetlaczowi LED możemy sprawdzić aktualne wykorzystanie faz zasilania przez rdzeń graficzny, co pozwala użytkownikom kontrolować pobór prądu przez kartę oraz znacząco podnosi stopień kontroli nad kartą w czasie podkręcania.

Stosowane tylko przez GIGABYTE selekcjonowanie najwydajniejszych egzemplarzy procesorów graficznych GPU Gauntlet Sorting, jest kluczem do znalezienia najlepszego procesora, który może znaleźć się w rodzinie Super Overclock. Następnie wybrane układy muszą przejść serię rygorystycznych testów. Ten unikatowy proces zapewnia zwiększenie możliwości przetaktowania o przynajmniej 10% do 30%. Ponadto, zoptymalizowana wydajność cieplna zmniejsza temperatury o 5% do 10%. Dzięki GPU Gauntlet Sorting, karty graficzne GIGABYTE serii SOC gwarantują większe możliwości overclockingu.

Dzięki Ultra Durable VGA+, karty Super Overclock osiągają najwyższą wydajność w testach. Główną nowością w technologii VGA+ jest zastosowanie nowych elementów półprzewodnikowych zwanych Proadlizer. Na pokładzie GV-N460SO-1GI, GIGABYTE zastosował jeden Proadlizer firmy NEC. Proadlizer jest rozwinięciem technologii kondensatorów polimerowych i łączy w sobie funkcje wcześniej spełniane przez wiele różnych kondensatorów. W efekcie wykorzystanie Proadlizer zapewnia pięciokrotnie większą pojemność elektryczną, nadzwyczajnie niski poziom zakłóceń oraz możliwość szybkiego ładowania i rozładowywania obwodów elektrycznych, co znakomicie wspomaga możliwości overclockingu. Proadlizer przekazuje bardziej stabilny prąd nawet podczas dużego obciążenia.

Przeczytaj także:   Najnowszy tablet marki Yarvik

GIGABYTE OC Guru to oprogramowanie będące najlepszym połączeniem overclockingu z poziomu zarówno programowego jak i sprzętowego. W najnowszej wersji posiada 3 profile: OC (tryb do overclockingu), GAMING (do gier) oraz GREEN (oszczędzanie energii). Dzięki jego zastosowaniu możemy regulować parametry pracy rdzenia graficznego, pamięci, napięcia czy prędkości wentylatora.

Wyprowadzenie punktów pomiarowych na laminat karty umożliwia łatwy pomiar i monitorowanie napięcia w czasie podkręcania. W połączeniu z dołączonym oprogramowaniem jest to niezwykle przydatne rozwiązanie dla miłośników OC.

Rodzina kart Super Overclock to karty: HD 5870, HD 5770, GTX470.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...