16/03/2022

GT NEO 3: najszybciej ładujący się telefon świata

Marka smartfonów realme zapowiedziała, że 22 marca wprowadzi na chiński rynek swój najnowszy smartfon: GT NEO 3. Będzie to najszybciej ładujący się telefon na świecie. A to dzięki zastosowaniu w nim technologii 150W UltraDart Charging.

GT NEO 3 – ultraszybkie ładowanie

System ładowania smartfona będzie obsługiwać architektura UltraDart Charging (UDCA – UltraDart Charging Architecture). Jej możliwości po raz pierwszy zaprezentowano podczas targów MWC 2022 w Barcelonie. UDCA to nowe rozwiązanie, które pozwala na obsługę ładowania o mocy w przedziale 100-200 W. Dzięki tej technologii telefon naładuje 50% baterii w 5 minut.

realme GT Neo 3

Dodatkowo, zapowiedziany smartfon marki będzie jednym z pierwszych urządzeń wyposażonych w procesor MediaTek Dimensity 8100 Mobile Platform.  To układ wykonany w technologii 5 nm, posiadający osiem rdzeni (w tym cztery rdzenie Cortex-A78 z taktowaniem 2,85 GHz i cztery rdzenie Cortex-A55 z taktowaniem 2,0 GHz).

GT NEO 3 swoim designem będzie nawiązywać do świata wyścigów i wysokich prędkości. O premierze i dostępności tego smartfona w Polsce będziemy informować na bieżąco.

(RED – realme)