03/03/2010

Icon7 VOX Performa – bardzo długi czas pracy i system podwójnych mikrofonów

Firma Icon7, producent wysokiej jakości peryferiów komputerowych, przedstawiła ostatnio nową linię słuchawek Bluetooth – VOX. Jednym z trzech produktów należących do serii jest VOX Performa.

Icon7 VOX Performa została wyposażona w najnowsze technologie znacznie poprawiające jakość rozmów oraz zwiększające możliwości multimedialne urządzenia. Funkcja multipoint pozwala na połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie, np. z telefonem komórkowym i komputerem lub dwoma telefonami: służbowym i prywatnym. Dzięki temu, gdy rozmawiamy przez jedno urządzenie, a ktoś próbuje się do nas dodzwonić przez drugie, możemy zakończyć pierwszą rozmowę i szybko przejść do drugiej bez konieczności żonglowania słuchawkami!

Dzięki systemowi dwóch mikrofonów słuchawka Icon7 eliminuje dźwięki otoczenia, nawet gdy znajdujemy się w miejscu, w którym panuje hałas. Jeden z mikrofonów skupia się na słowach rozmówcy, a drugi nagrywa dźwięki płynące z otoczenia. Następnie cyfrowy procesor sygnałowy (DSP) porównuje oba strumienie audio i usuwa dźwięk nagrywany przez drugi mikrofon. W ten sposób osoba, z którą rozmawiamy, słyszy tylko to, co mówimy.

W celu zwiększenia wygody korzystania z słuchawki nowe urządzenie Icon7 pozwala na bardzo długą pracę na baterii bez konieczności ładowania – do 150 godzin czuwania (prawie tydzień) lub 6 godzin rozmów. Dodatkowo VOX Performa sama ostrzega o niskim stanie baterii. Dzięki temu  słuchawka nie odmówi współpracy, gdy jej potrzebujemy. Ponadto czas ładowania baterii do pełna jest bardzo krótki i wynosi 2 godziny.

Poniżej znajduje się film prezentujący zalety technologii multipoint:

Słuchawka Icon7 VOX Performa Bluetooth jest dostępna na rynku w cenie 249 zł brutto. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Specyfikacja:

Model Icon7 VOX Performa Bluetooth
Waga 10 gram
Czas rozmowy 6 godzin
Czas czuwania 150 godzin
Mocowanie – wkładki douszne Perfect-Fit, 3 rozmiary
– wkładki douszne In-Ear, 3 rozmiary- mocowanie na ucho
– smyczka
Kontrola urządzenia – Odbieranie/Rozłączanie/Odrzucanie/Kontrola głośności/Wyciszenie/Wybieranie głosowe za pomocą jednego przycisku- przycisk Power do włączania/wyłączania/parowania/sprawdzania stanu naładowania
Technologia multipoint Pozwala na jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami Bluetooth
Jakość dźwięku – System dwóch mikrofonów- Aktywna redukcja szumów dzięki procesorowi sygnałowemu DSP

– Usuwanie echa

– Automatyczna regulacja głośności w zależności od hałasów otoczenia

Bluetooth Wersja 2.0 z EDR (Enhanced Data Rate) i obsługą profili Headset i Hands-Free
Zasięg działania 10 metrów
Bateria

Akumulator Li-ion, czas ładowania do 2 godzin