23/09/2016

Internet przez gniazdko elektryczne

Szybki Internet bez konieczności wiercenia dziur w ścianach lub korzystania z modemu z ograniczonym zasięgiem? Tak, taki scenariusz jest możliwy dzięki HomePlugom, takim jak PL7600 KIT od firmy Netis.

Rolą PL7600 KIT jest zmiana instalacji elektrycznej w sieć internetową oraz połączenie w jej ramach komputera, telewizora czy zestawu kina domowego. Adapter jest zwłaszcza korzystnym rozwiązaniem dla osób, które przeraża wizja przeciągania kabli przez wszystkie pomieszczenia.

PL7600 KIT działa w standardzie HomePlug AV, co przekłada się na szybkości transmisji do 600Mbps. Taka prędkość przesyłania danych, większa niż w przypadku łączenia przez kable, pozwala m.in na streamowanie obrazu w jakości HD.

internet-przez-gniazdko-elektryczne

Produkt firmy Netis należy do grupy urządzeń typu Plug&Play, co oznacza, iż zaraz po podłączeniu do instalacji elektrycznej adapter jest gotowy do uruchomienia. Co więcej, jego dalsze użytkowanie nie wymagana skonfigurowania sprzętu, ani innych skomplikowanych i wymagających fachowej wiedzy czynności.

Zasięg PL7600 KIT wynosi 300 metrów, co oznacza, że zakres jego działania powinien objąć całe mieszkanie. Dzięki temu użytkownicy nie będą zmuszeni do przenoszenia sprzętów jak najbliżej siebie, ale swobodnie urządzać wszystko tak, jak im to tylko pasuje.

Jak w przypadku każdej sieci internetowej, tak i ta generowana przez PL7600 KIT potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia. Urządzenie Netisa chroni dane poprzez ustanawianie szyfrowanego połączenia przez 128-bitowy AES. HomePlug PL7600 KIT kosztuje około 129 zł.

Internet przez gniazdko elektryczne

(RED)