25/09/2009

ipla lite dla użytkowników Mac OS i Linux

Udostępniona została platforma telewizji internetowej ipla dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux. Pierwsza wersja ipla lite (beta) zawiera najważniejsze moduły multimedialne umożliwiając odbiór transmisji na żywo oraz dostęp do biblioteki plików VOD. Kolejne wersje ipla lite wzbogacane będą o funkcje społecznościowe znane z podstawowej wersji aplikacji. Więcej informacji oraz aplikacja ipla lite dostępna jest na stronie www.lite.ipla.pl.

– Użytkownicy systemów Mac OS i Linux to szczególna grupa internautów, poszukująca nowości i chętnie korzystająca z mediów on-line. Od początku otrzymywaliśmy sygnały zainteresowania tej grupy użytkowników platformą ipla. Obiecaliśmy im, że przygotujemy dla nich specjalną wersję aplikacji i właśnie wywiązujemy się z tej obietnicy. Termin udostępnienia ipla lite (beta) zbiega się z rozpoczynającymi się transmisjami z rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europejskiej UEFA oraz Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet , co mamy nadzieję, dodatkowo ucieszy tę grupę internautów – mówi Marcin Pery, Prezes Zarządu Redefine Sp. z o.o.

Transmisje na żywo

Dzięki bliskiej współpracy z Polsat Sport, Polsat Sport Extra i TV4 – ipla jest jedyną internetową telewizją oferującą internautom bogatą ofertę rozgrywek sportowych on-line i to za darmo.

Piłka Nożna to jedna z najmocniejszych propozycji ipla sport w sezonie jesień/zima 2009/2010. Fani futbolu mogą zobaczyć w ipla wszystkie spotkania Ligi Mistrzów UEFA w tym wybrane spotkania na żywo, wszystkie mecze Ligi Europejskiej UEFA w formie VOD, LiveX UEFA – bramki i skróty wszystkich meczów rozgrywek pucharowych UEFA, wszystkie spotkania z zawodów EURO 2008, cotygodniowe programy publicystyczne przygotowane przez dziennikarzy POLSAT Sport, czyli Cafe Futbol (na żywo). W ipla łącznie dostępnych będzie kilkaset meczów piłkarskich.

Siatkówka to nadzieja wielu Polaków. W ipla dostępne są wszystkie spotkania z Mistrzostw Europy w piłce siatkowej Mężczyzn, dzięki czemu można zobaczyć jeszcze raz drogę naszej reprezentacji po złoty medal. Dostępna jest powtórek wszystkich meczów finałów rozegranych w Turcji oraz skróty najlepszych akcji z poszczególnych spotkań.

Teraz czekamy na Złotka! Po potężnej dawce pozytywnych emocji, które dostarczyli polskim kibicom siatkarze, przyszedł czas na naszą damską reprezentację. Już 25 września cała Polska emocjonować się będzie występami polskich siatkarek. Oczywiście wszystkie spotkania Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Kobiet – Polska 2009 można zobaczyć również w ipla. W ipla dostępne będą także takie zmagania siatkowe jak Plus Liga i Plus Liga Kobiet.

Przeczytaj także:   Filmy Disneya po polsku w iTunes Store

Piłka Ręczna to trzecia z propozycji ipla na najbliższe tygodnie. Fani tego typu rozgrywek będą mogli na żywo oglądać Ekstraklasę Kobiet, Ekstraklasę Mężczyzn.

W sumie w sezonie 2009/2010 na platformie ipla udostępnianych będzie kilka tysięcy rozgrywek sportowych. Wśród nich znajdzie się między innymi piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, boks i MMA.

Baza VOD

Bogata baza materiałów VOD (Video On Demand) zawiera kilkadziesiąt tysięcy plików, w tym powtórki meczów, programów i seriali telewizyjnych, wiadomości i koncertów. Znaleźć w niej można produkcje Telewizji POLSAT, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat News, TV4 oraz partnerów ipla, jak EMI czy tivi.pl. Ipla posiada własną redakcję internetową tworzącą także unikalne treści wideo niedostępne w stacjach telewizyjnych czy w serwisach internetowych. Baza zawiera materiały uporządkowane w kanały: Seriale, Rozrywka, Muzyka, Kultura, Wiadomości i Sport.

Dwie jakości

Ipla lite umożliwia użytkownikom systemów Mac OS i Linux oglądanie materiałów na żywo i VOD w dwóch jakościach, zależnie od posiadanego przez użytkownika łącza internetowego: ECO – 256 Kbps (jakość internetowa), STD – 512 Kbps (jakość telewizyjna). Przygotowane są one w najlepszej technologii do strumieniowania video – formacie H.264.

www.lite.ipla.pl

www.ipla.pl

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...