04/04/2016

TAG Heuer Monza – piękny, męski, ponadczasowy

Firma TAG Heuer pokazała reedycję kultowego już zegarka, wyprodukowanego dla uczczenia sukcesu mistrza rajdowego Niki Laudy, modelu TAG Heuer Monza.

Historia modelu Monza sięga lat 70, gdy w latach 1971 – 1979 marka Heuer była oficjalnym chronometrażystą teamu Scuderia Ferrari. To właśnie w tym okresie (a dokładnie w 1976 roku) Niki Lauda po raz pierwszy zdobył tytuł mistrza świata dla włoskiej stajni. Właśnie na tę okoliczność Jack Heuer zaprojektował chronograf, na którego tarczy pojawił się napis MONZA. 4 dekady później pojawiła się jego reedycja.

TAG Heuer Monza

Reedycja TAG Heuer Monza

W nowym modelu Monza stalową kopertę zastąpiła lżejsza konstrukcja z tytanu powleczonego czarnym węglikiem tytanu. Reedycja o klasie wodoszczelności 100 m jest także większa o 3mm w stosunku do wersji sprzed 40 lat (42mm kontra 39mm). Zmodyfikowano ponadto układ tarczek – teraz mała sekunda i licznik 30-minutowy są umieszczone bardziej symetryczne niż kiedyś. Dla kontrastu ciemną kopertę połączono z wykonanymi z polerowanej stali przyciskami stopera, a na koronce znalazło się logo HEUER.

Na pełny dekiel zegarka – pod którym pracuje automatyczny kaliber 17 (ETA 2894-2) – trafił wygrawerowany napis MONZA i vintage logo HEUER. Kopertę wieńczy czarny perforowany pasek z cielęcej skóry. Otwory perforacji paska kojarzą się z konstrukcją trójramiennej kierownicy.

TAG Heuer Monza2

TAG Heuer Monza w latach 70-tych

(RED)