28/03/2012

Logitech UE Air Speaker – wolność dźwięku

Logitech zaprezentował głośnik Logitech UE Air Speaker. To przełomowe urządzanie sprawi, że przesyłanie dźwięku będzie łatwiejsze i bardziej wygodne niż do tej pory. Głośnik współpracuje z iPhone’ami, iPadami i iPodami touch oraz wszystkimi urządzeniami obsługującymi program iTunes. UE Air Speaker łączy się z nośnikami danych przez domową sieć WiFi. Nowy produkt Logitech działa w oparciu o rozwiązanie AirPlay Apple’a.

 

Głośnik Logitech UE Air Speaker dostarczy wysokiej jakości dźwięk w każdym miejscu. Dzięki połączeniu osiągnięć firmy Logitech w obszarze domowego audio z doświadczeniem Ultimate Ears w dostarczaniu dźwięku najwyższej jakości, nowy Logitech UE Air Speaker zapewnia doskonałą funkcjonalność w stylowym opakowaniu. Subtelna i lekka linia oraz elegancki design mają sprawić, że Air Speaker będzie się dobrze  prezentował w każdym pomieszczeniu.


Instalacja jest niezwykle prosta, wystarczy zadokować urządzenie, pobrać Logitech UE Air app, wpisać hasło do sieci Wi-Fi i gotowe. Raz skonfigurowane urządzenie oparte o system iOS 4.2 (lub późniejszy) lub jakikolwiek komputer z programem iTunes 10.1 (lub późniejszym), jest sparowane z głośnikiem za każdym razem, gdy podłączymy je do sieci Wi-Fi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bez ograniczeń słuchać muzyki z własnego iPada, iPhone’a przyjaciela czy laptopa. Dodatkowo Apple Dock Connector pozwala ładować iPada, iPhone’a i iPod toucha podczas odtwarzania muzyki.


Logitech UE Air Speaker wyróżniony został honorową nagrodą International CES Innovations 2012 Design and Engineering w kategorii Wireless Handset Accessories.


Logitech Air Speaker będzie dostępny w Europie na początku kwietnia 2012 roku, w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 1569 PLN.