16/12/2014

Microsoft otwiera się na Bitcoina

Międzynarodowy gigant informatyczny daje swoim klientom dodatkową możliwość wyboru sposobu opłat za wirtualne usługi. Firma odpowiedzialna m.in za stworzenie systemu operacyjnego Windows i produkcję popularnej konsoli Xbox umożliwi swoim użytkownikom dokonanie płatności za pomocą popularnego Bitcoina.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie płatności, klienci korzystający z usług Microsoftu na terenie Stanów Zjednoczonych mają od teraz możliwość zasilić swoje wirtualne konta za pomocą technologii Bitcoin i wykorzystać je na zakup cyfrowych treści, takich jak aplikacje i gry na platformy Windows, Windows Phone i Xbox (w tym Xbox Games, Xbox Music i Xbox Video).

Microsoft to jedno z pierwszych tak znanych przedsiębiorstw, które umożliwia swoim klientom skorzystanie z dobrodziejstw cyfrowej waluty. Pozwala to optymistycznie spoglądać w przyszłość na rozwój tej technologii jako powszechnej metody płatności za usługi zawierane za pośrednictwem internetukomentuje Mateusz Kowalczyk, prezes giełdy bitstar.pl.

Organem odpowiedzialnym za stronę techniczną tej zmiany jest firma BitPay – obecnie największy na świecie procesor płatności tej technologii. Na stronie znajdziemy również instrukcję, która szczegółowo objaśnia w jaki sposób należy przelać środki, aby zasilić swoje konto.

Mateusz Kowalczyk prezes giełdy bitstar.pl,Microsoft otwiera się na Bitcoina,Microsoft płatność Bitcoiny

(RED/bitstar.pl)