18/03/2016

MODECOM Safe Stick – inteligentna laska dla seniorów

MODECOM Safe Stick to polski produkt, który jest ukłonem w kierunku seniorów, osób cierpiących z powodu chorób układu krążenia lub kontuzji nóg. Oprócz podstawowej funkcji, odziedziczonej po swoim drewnianym pierwowzorze, Safe Stick oferuje szereg zaawansowanych technologicznie rozwiązań pomocnych osobom w podeszłym wieku.

Safe Stick wyposażony jest w moduł GSM, dzięki któremu użytkownik może zaalarmować bliskich o sytuacji zagrożenia naciskając przycisk SOS. Może również prowadzić rozmowy telefoniczne (nawiązywanie, odbieranie połączenia) tak jak odbywa się to przy użyciu zwykłego telefonu. Z kolei moduł GPS umożliwia monitorowanie lokalizacji użytkownika produktu w czasie rzeczywistym w dedykowanej do urządzania aplikacji na urządzenia mobilne.

Wewnątrz rączki Safe Stick producent umieścił również latarkę, która ułatwia poruszanie się lub odnajdywanie przedmiotów w ciemnym pomieszczeniu, np. na korytarzu. Funkcja ta w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko upadku w słabo oświetlonych miejscach, tym samym przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa.

Warto wspomnieć także o solidnej, wykonanej z wysokiej jakości materiałów wodoodpornej konstrukcji, która chroni urządzenie podczas użytkowania w trakcie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Termin wprowadzenia tego produktu na rynek i jego cena nie są jeszcze znane.

MODECOM Safe Stick - inteligentna laska dla seniorów

(RED)