24/11/2010

Najnowsze karty Radeon HD 6800

GIGABYTE zaprezentował najnowszą rodzinę kart graficznych z serii radon HD 6800. Wprowadzane do sprzedaży modele GIGABYTE GV-R687D5-1GD-B i GV-R685D5-1GD, zbudowane są w oparciu o rdzeń graficzny AMD Radeon HD 6800, który wytworzony jest w procesie technologicznym 40 nm.

Ponadto na pokładzie każdej z kart znajdziemy po 1GB szybkiej pamięci GDDR5. W przypadku GIGABYTE GV-R685D5-1GD warto również zwrócić uwagę na system chłodzenia WINDFORCE 2X. Poza tym oba modele zapewniają pełne wsparcie dla najpopularniejszych standardów i technologii, takich jak Microsoft DirectX 11, AMD Eyefinity, AMD Accelerated Parallel Processing (APP) i AMD HD3D. Wszystko to sprawia, że najnowsze produkty GIGABYTE to idealne rozwiązania dla wymagających graczy, którzy szukają najwyższej wydajność, stabilności oraz jakości wykonania.


GIGABYTE WINDFORCE, to wysokowydajny system chłodzenia, który ma za zadanie wyróżnić karty graficzne GIGABYTE na tle konkurencji. Zgodnie z tą koncepcją inżynierowie GIGABYTE przyłożyli znaczną uwagę do zaprojektowania konstrukcji, która zapewni odprowadzanie ciepła z kluczowych elementów karty graficznej w skuteczny sposób. Efektem tej pracy jest właśnie system WINDFORCE. Jego cechy szczególne to radiator o specjalnie wyprofilowanych żeberkach (zmienne nachylenie oraz kształt w zależności od umiejscowienia na radiatorze), ultra cichy wiatrak PWM oraz system miedzianych rurek cieplnych. Konfiguracja taka jest gwarantem niskiej temperatury pracy oraz akceptowalnego poziomu hałasu, nawet w przypadku najwydajniejszych modeli GPU.

Karta graficzna GV-R685D5-1GD wykorzystuje zaawansowany system chłodzenia WINDFORCE 2X. Składa się on ze specjalne zaprojektowanego radiatora, dwóch miedzianych rurek cieplnych oraz dwóch, cichych wiatraków, wyróżniających unikalną konstrukcją łopatek wirnika. Dzięki temu znacznie zredukowane zostały turbulencje w przepływie powietrza pomiędzy nimi oraz poprawiono skuteczność odprowadzenia ciepła z powierzchni karty graficznej. System chłodzenia WINDFORCE wpływa także korzystanie na cyrkulację wewnątrz całej obudowy komputera.

GIGABYTE GV-R687D5-1GD-B i GV-R685D5-1GD reprezentują już drugą generację kart graficznych AMD wspierających DirectX 11. Dokonane optymalizacje oraz zaawansowana architektura obu modeli przekładają się na wysoką wydajność. Dzięki temu grafika generowana w grach charakteryzuje się nienaganną płynnością oraz niespotykaną dotąd szczegółowością. Wrażenia te można jeszcze spotęgować korzystając z technologii AMD Eyefinity, która umożliwia podłączenie do komputera kilku monitorów jednocześnie.

Przeczytaj także:   Notebooki z tunerem telewizji cyfrowej w sieci Vobis

Kolejną z zalet najnowszych produktów GIGABYTE jest zaimplementowana technologia AMD Accelerated Parallel Processing (APP). Pozwala ona na wykorzystanie potencjału GPU do wielu zastosowań, takich jak przetwarzanie równoległe, obliczanie efektów fizyki w grach, sztuczna inteligencja, raytracing czy konwertowanie materiału wideo z niespotykaną do tej pory szybkością. Warto również wspomnieć, że karty GIGABYTE GV-R6800 oferują pełne wsparcie dla dekodowania najpopularniejszych formatów wideo, takich jak DivX czy DivX Plus HD. W najbliższym czasie z mocy obliczeniowej GPU skorzystają także nadchodzące przeglądarki internetowe – m.in. Internet Explorer 9 oraz Mozilla Firefox 4.

Najnowszym trendem w świecie cyfrowej rozrywki jest obraz 3D. Firma AMD wdrożyła w swoich GPU technologię AMD HD3D. Dzięki niej karty graficzne GIGABYTE GV-R687D5-1GD-B i GV-R685D5-1GD zapewniają kompleksowe wsparcie dla gier i filmów korzystających z dobrodziejstw trójwymiarowego obrazu. Warto przy tym wspomnieć, że oba modele wyposażono także w wyjścia DisplayPort oraz HDMI 1.4a, które spełniają wszystkie normy związane z transmisją obrazu 3D (Blu-ray 3D, Stereo 3D czy trójwymiarowe fotografie).

Sugerowana cena detaliczna: GV-R687D5-1GD-B to: 854,00 PLN brutto, GV-R685D5-1GD to: 693,00 PLN brutto.

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...