04/01/2012

Navmax – polska nawigacja z korkami dla Androida

W pierwszych dniach stycznia na rynek oficjalne wszedł Navmax – aplikacja nawigacyjna GPS z korkami oraz mapami instalowanymi bezpośrednio na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) oraz nawigację samochodową typu PND. Navmax jest całkowicie polską marką, która już zadebiutowała na kilku rynkach zagranicznych i ma pierwsze sukcesy w Polsce.

 

 

Prace nad finalnym programem trwały wiele miesięcy, a pierwsze testy produktowe w Polsce ukazały się jeszcze
w drugiej połowie minionego roku.

– Wraz z Samsung Polska pod koniec 2011 roku uruchomiliśmy test Navmaxa w Samsung Apps. Użytkownicy popularnych telefonów Samsunga mogli pobrać 14 dniową wersję testową nawigacji o pełnej funkcjonalności
z informacją o korkach.  Obecnie aplikację Navmax można kupić poprzez sklep firmowy www.navmax.pl lub pobrać wersję testową z Samsung Apss i Android Market. – powiedział Konrad Telakowiec, Członek Zarządu spółki odpowiedzialny za współpracę w obszarze mobilnym.

Dodatkową zaletą Navmaxa mogącego nawigować bez zasięgu Internetu, jest możliwość  jego wykorzystania  jako Mobilnej Platformy Nawigacyjnej. Tworzy ją szereg dodatkowych serwisów realizowanych w czasie rzeczywistym. Na szczególną uwagę zasługuje informacja o utrudnieniach w ruchu – Navmax Traffic Control – dostarczana użytkownikowi w czasie rzeczywistym. Pozostałe usługi znajdujące się na wyposażeniu Navmax to: prognoza pogody, kalkulator walut czy komunikator, zespół Navmax opracowuje też nowe usługi.

Produkt dostępny jest obecnie na systemy operacyjne Android oraz Windows Mobile i CE. W najbliższym czasie udostępnione zostaną wersje na platformy iOS (system operacyjny urządzeń mobilnych Apple – iPhone, iPad) oraz Bada (system operacyjny firmy Samsung).