21/07/2009

NeoPDP Panasonic – monitor plazmowy o grubości 99 mm

Panasonic Corporation wprowadził do swojej oferty 85-cio calowy monitor plazmowy Full HD. Stworzony z myślą o użytkownikach profesjonalnych wyświetlacz oferuje znakomitą jakość obrazu oraz wygodę instalacji i użytkowania. Produkt będzie dystrybuowany początkowo na rynku japońskim i w USA, na jesieni zaś dostępny będzie w Europie za pośrednictwem partnerów dedykowanych dla sprzętu profesjonalnego.

Nowy, 85-cio calowy panel posiadający wyświetlacz o powierzchni czterech 42-u calowych ekranów wykorzystuje opracowaną przez Panasonic rewolucyjną technologię NeoPDP zapewniającą podwójną jasność obrazu. Dzięki rozdzielczości wyświetlanych obrazów 1080 linii oraz wysokiemu kontrastowi 40 000:1, panel wyświetla doskonałe, idealnie odwzorowujące rzeczywistość obrazy, bez zakłóceń, z zachowaniem prawdziwej czerni. Powierzchnia wyświetlacza 1889 mm (szer.) x 1062 mm (wys.) odpowiada powszechnie używanym ekranom projekcyjnym i jest wystarczająco duża by wyświetlić sylwetkę człowieka w jej rzeczywistych rozmiarach, kiedy monitor ustawiony jest pionowo.

panasonic85-calowy ekran poszerza dotychczasową linię dużych monitorów Full HD firmy Panasonic. W porównaniu do ekranu 103 calowego, nowy ekran jest o 30 mm bardziej płaski i lżejszy o około 30% na cal kwadratowy oraz około 40% w ogólnej masie (ok. 130 kg). Dzięki takim parametrom urządzenie zyskało na mobilności i prostocie instalacji, którą można porównać z modelem 65-cio calowym. Poprawa efektywności luminoforu, a także integracja podzespołów, pozwoliła na zredukowanie zarówno grubości ekranu, jak i jego wagi.

panasPoza wyświetlaniem dynamicznych obrazów, duży, smukły ekran plazmowy dostarcza również wielu wygodnych rozwiązań dla użytkowników profesjonalnych. Złącza LAN (PJLink) umożliwiają połączenie z innymi urządzeniami, które są kompatybilne ze standardem PJLink, jak również możliwość zdalnego sterowania monitorem i sprawdzenia sygnału wejściowego. Wyświetlacz posiada system złączy funkcyjnych (Function Slots) firmy Panasonic, który pozwala na dodanie trzech złączy, między innymi DVI czy Dual Link HD-SDI, w zależności od potrzeb klientów.

Firma projektuje swoje produkty z myślą o ekologii. Panasonic jako pierwszy producent kompletnie wyeliminował ołów i rtęć ze swoich produktów. Ponadto, panele plazmowe Panasonic charakteryzują się długim cyklem życia, który wynosi 100 000 godzin.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Telewizory LED LCD od Panasonic

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...