21/10/2014

Nexus 9 – HTC i Google przedstawiają nowy tablet

HTC wprowadziła na rynek pierwszy tablet wyposażony w system operacyjny Android Lollipop. Urządzenie o nazwie Nexus 9 to efekt ścisłej współpracy między firmami HTC i Google.

Nexus 9 wyposażony jest w 8.9″ wyświetlacz o proporcjach ekranu 4:3. Rozmiar wyświetlacza ułatwia pracę z aplikacjami, a jednocześnie sprawia, że urządzenie zachowuje swoją ergonomię. Cechą charakterystyczną urządzenia jest jego waga, wynosząca jedynie 436 g (wersja LTE), dzięki czemu noszenie tabletu nie sprawia najmniejszych trudności.

Sercem tabletu jest wydajny, 64-bitowy procesor Nvidia Tegra K1, który pozwala na komfortową pracę z wieloma aplikacjami. A zastosowany procesor graficzny Keppler zapewnia wydajność znaną z komputerów stacjonarnych.

nexus 91

Dwie kamery, przednia (1,6 megapiksela) i tylna (8 megapikseli), oraz ekran o rozdzielczości 2K (2048×1536), pozwolą robić zdjęcia w wyrazistych i jasnych barwach. Dwa głośniki umieszczone w przedniej obudowie wyposażone są w dedykowany wzmacniacz oraz technologię HTC BoomSound, co pozwala uzyskać czysty i mocny dźwięk. To rozwiązanie z pewnością docenią fani muzyki i gier. Urządzenie zaprojektowano w ten sposób, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości nowego systemu operacyjnego – Android Lollipop.

Nexus 9 dostępny jest w wersji 16 GB, 32 GB oraz 32 GB LTE. Pamięć RAM urządzenia: 2 GB. Bateria: 6700 mAh. Przedsprzedaż światowa w sklepie Google Play rozpoczęła się 17 października, natomiast wysyłka realizowana będzie od 3 listopada. Od tego dnia tablety będą również dostępne w tradycyjnej sprzedaży.

(RED/HTC)

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Bezpłatne aplikacje Windows Live Essentials 2011

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...