29/03/2010

Nowa generacja odtwarzaczy DUNE

Human Media wprowadza do sprzedaży dwa modele odtwarzaczy firmy HDI Dune – BD Prime 3.0 oraz Dune HD Base 3.0, wyróżniające się możliwością odtwarzania filmów z sieci lokalnej oraz internetu. W urządzeniach zastosowano najnowsze procesory Sigma Designs SMP8642 677MHz, pozwalające na płynne odtwarzanie materiału HD 1080p.

Oba modele, zaliczane do kategorii najbardziej zaawansowanych odtwarzaczy na rynku, wyróżniają się dopracowanym, nowym oprogramowaniem, gwarantującym wysoką stabilność i niezawodność działania. Odtwarzacze mają polskie menu i obsługują polskie znaki w nazwach plików oraz napisach do filmów. Złącza USB i eSATA pozwalają na odtwarzanie materiału z urządzeń zewnętrznych.

Dune BD Prime 3.0 to jedno z najbardziej zaawansowanych i kompletnych rozwiązań na rynku odtwarzaczy Full HD. Poza wbudowanym fabrycznie czytnikiem płyt Blu-ray, pliki wideo odtwarza również z zewnętrznych pamięci oraz dysków USB i eSATA, sieci lokalnej i internetu. Opcjonalnie można zamontować także wewnętrzny dysk 2.5″, ale nie jest on niezbędny do poprawnej pracy. Po uprzednim skonfigurowaniu sprzętu można używać do odtwarzania muzyki i filmów z płyt, bez konieczności korzystania z menu.

Dune HD Base 3.0 jest zaawansowanym odtwarzaczem Full HD, oferującym odtwarzanie materiałów audio i wideo z opcjonalnego dysku 3.5”, zewnętrznych pamięci oraz dysków USB i eSATA, z sieci lokalnej oraz internetu, a także z zewnętrznych napędów płyt CD/DVD/BR.

Wśród obsługiwanych przez odtwarzacze formatów multimedialnych można znaleźć m.in.: ASF/WMV, MOV (H.264)/MP4/RMP4, MPEG1/2 PS, MPEG1/2/4 Elementary,  AVI, Matroska, WAV, WMA, FLAC, MP3 oraz AC3. Urządzenia dysponują kodekami wideo: XviD SD/HD, MPEG-1/2/4, WMV9 i VC1. Dostępne kodeki audio to m.in.: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS HD, FLAC, AAC i WMA.

Odtwarzacze oferują szeroki wybór złącz cyfrowych i analogowych, w tym HDMI, Composite, Component, a także wyjścia audio 7.1 i S/PDIF. Urządzenia mają polskie menu, obsługują polskie znaki zarówno w nazwach plików, jak i napisach do filmów (sub, srt, MKV, m2ts, VobSub). Funkcja robienia screenshotów ułatwia tworzenie prezentacji oraz dokumentacji. Oba modele mogą pełnić funkcję serwera mediów (Samba, FTP, NFS, UPnP). Posiadają również menedżera BitTorrent do pobieranie plików z sieci p2p. Za pomocą odtwarzaczy można odbierać internetowe rozgłośnie radiowe. Wkrótce będzie dostępna również obsługa internetowych serwisów wideo.

Przeczytaj także:   Multiformatowe kino HD z Popcorn Hour C200

Cena modelu Dune HD Base 3.0 w podstawowej wersji to 1369 zł, natomiast Dune BD Prime 3.0 można kupić już od 1669 zł.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...