28/10/2010

Nowe komponenty od Marantza

W świecie, gdzie urządzenia A/V posiadają coraz to więcej funkcji i stają się coraz bardziej kompaktowe, firma Marantz wprowadziła nową linie, pojedynczych komponentów AV. Dlaczego? Chodzi o fizyczne rozdzielenie komponentów w celu osiągnięcia najlepszej możliwej wydajności systemów.

„Mózgiem” sieciowego przedwzmacniacza AV7005 jest 32-bitowy procesor Analog Devices Sharc, który oferuje kalibrację całego systemu dla obszaru odsłuchu na podstawie analizy danych przy pomocy funkcji Audyssey DSX, EQ i MultEQ XT. Dzięki prądowemu sprzężeniu zwrotnemu z modułów HDAM Marantza, przetworzony sygnał przekazywany jest z najwyższa starannością przez cały tor aż do gniazd XLR lub cinch. Dodatkowo, wysokiej jakości procesor Anchor Bay ABT2015 przetwarza sygnał wideo, czego efektem jest doskonała jakości obrazu.

AV7005 oferuje sześć wejść 3D HDMI 1.4, z których jedno zostało ukryte na panelu przednim pod klapką, razem z bezpośrednim wejściem cyfrowym USB dla iPoda i dwuliniowym wyświetlaczem. Na tylnym panelu znajdziemy certyfikowane sieciowe połączenie DLNA1.5 dla muzyki z PC, radia internetowego lub aplikacji Napster i Last.fm. AV7005 posiada również wbudowane, wysokiej jakości wyjście gramofonowe.


AV7005 jest jednym z pierwszych produktów pozwalających na streaming muzyki poprzez aplikację AirPlay, dostępną na przełomie października i listopada po uaktualnieniu oprogramowania systemu. Funkcja ta pozwala użytkownikom na łatwe przesyłanie kolekcji muzyki z iTunes do urządzeń Marantza, za pośrednictwem jednego dotyku palca.
Marantz zainwestował także w nowy graficzny interfejs użytkownika (GUI) w celu łatwej konfiguracji i codziennej pracy. AV7005 pozwala także na obsługę aplikacji Wizz app, umożliwiającą sterowanie systemu przy pomocy ekranu dotykowego urządzeń firmy Apple.

Marantz Wizz App, to aplikacja pozwalająca na kontrolę dużej ilości funkcji AV7005 – przy pomocy „dłoni”, właścicieli iPhonów oraz iPodów Touch. Pięknie zaprojektowane menu GUI łączy się z intuicyjnym układem graficznym, umożliwiając niesamowicie prostą, kontrolę urządzeń firmy Marantz, poprzez domową sieć. Aplikacja Wizz App oferuje kontrolę źródeł, podłączonych do sieci komputerowych oraz do portu USB. Otrzymujemy również kontrolę odtwarzania plików muzycznych – możliwość wyboru plików, odtwarzania plików oraz zakończenia ich pracy – dostępnych na podłączonym komputerze PC lub dysku NAS. Dodatkowo, użytkownicy za pośrednictwem iPhona / iPoda Touch, w szybki sposób, mogą przeglądać internetowe stacje radiowe, zawartość biblioteki muzycznej umieszczonej na komputerze PC / dysku NAS (Network Attached Storage), a także wybierać utwory według wykonawcy, albumu, bądź gatunku.

Przeczytaj także:   ESPORT NOW 2017 już w najbliższy weekend

Pięciokanałowy MM7055, dostarczy dużych pokładów mocy. W oparciu o uznane technologie, wykorzystywane w droższym ośmiokanałowy MM8003, i stosując dokładnie to samo podwozie, MM7055 daje potężną moc 140W z każdego z kanałów. Dla osób, które planują rozszerzyć swój system surround idealnym rozwiązaniem jest MM7025, który oferuje 140 w dwóch kanałach. Ponadto, technologia szerokopasmowego sprzężenia prądowego sprawia, że ten silnik Marantza jest idealny dla  wysokiej rozdzielczości formatów DTS HD Master Audio oraz Dolby TrueHD. Oba wzmacniacze zaopatrzone zostały także w gniazda XLR i cinch, wejścia wyzwalacza prądu stałego i matrycę D-BUS Marantz dla zdalnych operacji.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...