02/09/2010

Nowe słuchaki Bose

Firma Bose wprowadziła na rynek trzy nowe produkty douszne (in-ear): słuchawki In-Ear 2 (IE2) do zastosowań w podróży oraz zestawy słuchawkowe Mobile In-Ear 2 (MIE2) i Mobile In-Ear 2i (MIE2i) zaprojektowane z myślą o „muzycznych” telefonach komórkowych.

We wszystkich 3 modelach zastosowano autorskie technologie Bose poprawiające jakość dźwięku i wyposażono słuchawki w nowe opatentowane przez Bose wkładki douszne StayHear, które zapewniają większą stabilność i komfortowe dopasowanie do ucha.

Zarówno słuchawki IE2, jak i zestawy słuchawkowe MIE2 oraz MIE2i (bez funkcji tłumienia hałasu) oferują ulepszone parametry akustyczne dzięki sprawniejszemu wykorzystaniu struktury TriPort opracowanej przez firmę Bose. Oznacza to, że muzyka brzmi w bardziej przyjemny i naturalny sposób, do ucha dociera więcej szczegółów i barw instrumentalnych, a wokal jest odtwarzany jeszcze bardziej wyraźnie.

W każdym z nowych modeli po raz pierwszy zastosowano firmowe wkładki douszne Bose StayHear, które poprawiają stabilność słuchawek podczas ćwiczeń lub intensywnego ruchu, ponieważ pewniej trzymają się ucha. Ponadto mają zaokrąglony kształt i są wykonane z miękkiego silikonu, dzięki czemu łatwo dopasowują się do małżowiny usznej i w naturalny sposób przylegają do jej górnej krawędzi. Aby zapewnić długotrwały komfort słuchania, do każdego zestawu dołączono nakładki w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym.

Słuchawki IE2 można podłączać do wielu różnych źródeł dźwięku, takich jak odtwarzacze MP3, komputery, czy inne cyfrowe urządzenia muzyczne. Zestawy słuchawkowe MIE2 i MIE2i dodatkowo umożliwiają łatwe odbieranie połączeń w telefonach komórkowych. Są wyposażone w wygodny w użyciu mikrofon na kablu oraz w pojedynczy przycisk do odbierania i kończenia połączeń, tak aby użytkownik mógł bezproblemowo przełączać się pomiędzy muzyką a prowadzoną rozmową. Zestaw MIE2 działa z wieloma telefonami komórkowymi, m.in. z całą gamą telefonów iPhone i BlackBerry, natomiast model MIE2i służy wyłącznie do słuchania muzyki na wybranych produktach firmy Apple i do sterowania nimi. Dotyczy to takich urządzeń, jak iPhone, iPod, iPad, czy MacBook Pro. Mikrofon zestawu MIE2i zapewnia dostęp do niektórych aplikacji głosowych w produktach Apple, a umieszczony na kablu pilot pozwala na bezpośrednie sterowanie głośnością oraz poruszanie się po listach odtwarzania.

O trwałą jakość słuchawek IE2 oraz zestawów słuchawkowych MIE2 i MIE2i zadbano zarówno na etapie projektowania, jak i w procesie produkcji. Wszystkie elementy, od nakładek aż po kable, zostały poddane testom, których wyniki potwierdziły wysoką wytrzymałość produktów. Ponadto w każdym zestawie znajduje się futerał, który dodatkowo chroni słuchawki i zapewnia większą wygodę.

Nowe modele będą dostępne w sprzedaży od 18 października 2010 r. a ich ceny wyniosą odpowiednio 399PLN i 499PLN. Słuchawki Bose MIE2i zostaną wprowadzone na rynek w tym samym terminie i będą dostępne w cenie 499PLN.